علائم ایمنی خطر گاز دی اکسید کربن

علائم ایمنی خطر گاز دی اکسید کربن
کد کالا: 193

نام محصول علائم ایمنی :  علائم ایمنی خطر گاز دی اکسید کربن

کد کالا علائم ایمنی :  193

safety sign danger co2

جدول فنی مشخصات تابلوهای ایمنی
کد سایز ابعاد(cm)     کد برچسب توضیحات برچسب    کد تابلو توضیحات تابلو
S 7*10   D برچسب روزرنگ-ضد آب   G ورق گالوانیزه از 0.6 الی 2 میلیمتر ضخامت(فولاد امیرکبیر کاشان)
A 10*15   R برچسب شبرنگ-ضد آب-بهمراه رفلکس نور   H ورق پی وی سی 2الی 10 میل-ضد آب-قابلیت انعطاف پذیری
O 15*20   P برچسب شبنما-ضد آب-قابلیت جذب نور و نور دهی 6 ساعت به بالا   Z فریم الکترواستاتیک-ضخامت 1.5 میل-رنگ کوره ای-دارای لبه برگشته
M 20*30   X بنر -ضد آب-بهمراه پانچ   K ورق پلکسی 1 الی 10 میل-دارای رنگ بندی-ضد آب-مستحکم-قابلیت برش لیزر
C 30*40   Y کاغذ گلاسه بهمراه لمینت   V شاسی چوب-ضخامت 10 میل-نصب آسان به دیوار
N 40*50   W برچسب شیشه ای-ضد آب   AL آلومینیوم 1 الی 10 میل-ضد آب-دوام بالا در برابر محیط بیرونی
L 50*60  

جهت تماس و یا ارسال سفارش :

تلگرام ،واتس آپ: 09125480830

تلفن : 02144059138-02188422701

فکس:02188457787

B 60*100  
Q سفارشی  

*  در صورت درخواست سایز سفارشی تابلو ایمنی برای شما مشتریان عزیز تولید خواهد شد.

*  امکان اضافه شدن لوگو شرکت در گوشه کار بصورت رایگان امکان پذیر می باشد.

*  قبل از تولید طرح هایی نهایی چاپ برای شما ارسال خواهد شد.

* برای انتخاب بهتر تابلوهای مورد نظر و رفع سوالات خود می توانید با همکاران ما بصورت 24 ساعته مشاوره دریافت کنید.(02144059138)

(هدف و آرزوی مجموعه ایمن ساین روزی ایمن و بدون حادثه برای شماست.)

مطالب مرتبط :

دی اکسید کربن

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی

دی اکسید کربن با فرمول شیمیایی CO2 یک ترکیب شیمیایی است که از دو اتم اکسیژن و یک اتم کربن تشکیل شده است. این گاز بی رنگ، بی بو و در غلظت کم سمیت زیادی ندارد.در غلظت زیاد دارای بوی تند اسیدی می باشد.

در دما و فشار استاندارد، چگالی دی اکسید کربن در حدود 1.98kg/m3 می باشد که حدوداً  1.5 برابر هوا است.در شرایط عادی مشتعل نمی شود اما باعث احتراق بعضی از فلزات مثل منیزیم می شود.

در -78.51°C یا  -109.3°Fاز طریق مستقیما از حالت جامد به حالت گازی(یا به طور بر عکس)  تبدیل می شود. دی اکسید کربن جامد معمولا یخ خشک نامیده می شود.

این ماده برای اولین بار توسط Charles Thilorier، شیمیدان فرانسوی شناسایی شد.

یخ خشک معمولا به عنوان ماده سرد کننده استفاده می شود.

تاریخچه دی اکسید کربن

دی اکسید کربن یکی از اولین گازهایی است که به عنوان ترکیب مهمی از هوا شناخته شد. در قرن هفدهم Jan Baptist  مشاهده کرد که وقتی زغال سنگ را در یک ظرف سر بسته می سوزاند، مقدار باقیمانده خیلی کمتر از مقدار اولیه است.او چنین نتیجه گیری کرد که درصدی از به ماده نامریی تبدیل می شود.  که او آن را گاز یاwild spirit  نامید.

خصوصیات  دی اکسید کربن در دهه 50 از قرن هفدهم به وسیله فیزیک دانی به نام Black بررسی شد. او کشف کرد که وقتی کلسیم کربنات سوزانده می شود یا با اسید واکنش بدهد، گازی تولید می کند که از هوا سنگین تر است. او این گاز را هوای ثابت نامید.) Fixed air)

او مشاهده کرد که این گاز مانند هوا باعث ایجاد احتراق نمی شود،همچنین  باعث اختلال در زندگی موجودات زنده می شود. Black مشاهده کرد که وقتی گاز به درون محلول اکسید کلسیم تزریق شود کلسیم کربنات رسوب می کند.

او با استفاده از این پدیده به این نکته رسید که دی اکسید کربن به وسیله تخمیر میکروبی نیز تولید می شود.

جداسازی و تولید

 • دی اکسید کربن ممکن است با تقطیر هوا به دست آید البته در این صورت این محصول دارای درصد کمی مونوکسید کربن نیز می باشد.
 • بسیاری از واکنش های شیمیایی تولید دی اکسید کربن می کنند. مانند واکنش بسیاری از اسیدها و کربناتهای فلزی. برای  مثال واکنش میان هیدروکلریک اسید و کلسیم کربنات :

                                       H2CO3 CaCl2 +   →     2HCl + CaCO3

  سپس کربنیک اسید به دی اکسید کربن و آب تبدیل می شود.

احتراق تمام سوختهای کربنی تولید دی اکسید کربن می کند.

 • اکسید آهن به وسیله کک به آهن تبدیل شده که این فرایند تولید دی اکسید کربن می کند.

Fe2O3 + 3C      Fe + 3CO2

 • تخمیر قند تولید اتانول و دی اکسید کربن می کند :

C6H12O6        CO2 + 2C2H5OH

تولید صنعتی

        دی اکسید کربن عمدتا به وسیله یکی از شش روش زیر تولید می شود:

 1. احتراق سوختهای فسیلی
 2. به عنوان محصول جانبی  تولید هیدروژن، که متان به CO2 تبدیل می شود.
 3. به عنوان محصول جانبی تخمیر قند در کارخانجات تولید کننده نوشابه های الکلی
 4. از تجزیه گرمایی کربنات کلسیم
 5. به عنوان محصول جانبی در تولید سدیم فسفات
 6. مستقیما از بخارات دی اکسید کربن تولید شده وقتی که در حین عمل اسیدی کردن سنگ اهک یا دولومیت(کلسیم منیزیم کربنات) تولید می شود.

استفاده های صنعتی چند گانه  از گاز کربنیک

دی اکسید کربن در صنایع غذایی، صنعت نفت و صنایع شیمیایی کاربرد فراوان دارد. این گاز در قسمتهایی استفاده می شود که نیازمند گاز فشرده هستند. غلظتهای بالای کربن دی اکسید برای از بین بردن برخی از آفتها مانند بید حشرات مضر برای لباس به کار می رود.

موارد مصرف گاز کربنیک

 1.  مواد نوشیدنی

دی اکسید کربن برای تولید نوشابه های غیر الکلی و آب معدنی به کار می رود. در برخی موارد مانند نوشابه های الکلی کربنه شدن از طریق تخمیر طبیعی به دست می آید، اما برخی کارخانه ها به طور  مصنوعی آنها را کربناته می کنند.

مواد غذایی

برخی شکلاتها توسط کربن دی اکسید حدود 40 bar (600psi) فشرده می شوند به طوریکه وقتی در دهان حل می شوند حباب آزاد می کنند.

خمیر مایه های شیمیایی مانند بکین پودر و جوش شیرین دی اکسید کربن را با گرم کردن آزاد می کنند.

جوشکاری

دی اکسید کربن به عنوان اتمسفر جهت جو شکاری استفاده می شود. علی رغم اینکه جوشهایی  که در حضور CO2 تشکیل میشود نسبت به سایر گازهای بی اثر بیشتر شکننده هستند و ممکن است با تشکیل کربنیک اسید باعث وخیم تر شدن بیشتر جوشها شود، اما به هرحال به دلیل قیمت پایین تر نسبت به هلیم وآرگون ، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

حذف و جمع آوری کافئین

CO2 مایع به عنوان حلال مناسبی برای بسیاری از ترکیبات چربی دوست Lipophilc)) می باشد و برای حذف کافئین از قهوه استفاده می شود.

استفاده های دارویی و دیگر کاربردهای شیمیایی 

CO2 به دلیل میزان سمیت کمتری که نسبت به حلال های رایج مانند کلریدهای آلی دارد مورد توجه زیادی در صنایع دارویی و شیمیایی قرار گرفته است. در صنایع شیمیایی برای تولید اوره، کربنات و بی  کربنات و سدیم سیلیکات استفاده می شود.

 1. کاربردهای کشاورزی و بیولوژیکی

CO2 می تواند به عنوان منع کربن برای برخی جلبکها مانند جلبکspirulina محسوب شود.

در پزشکی حدود 5% دی اکسید کربن به اکسیژن مورد استفاده، جهت تحریک تنفس افزوده شده تا تعادل میان CO2/O2 در خون حفظ شود.

 جمع آوری نفت(Oil recovery

دی اکسید کربن می تواند تحت شرایط فوق بحرانی به درون چاه های نفت تزریق شده که می تواند هم به عنوان ماده فشرده کننده عمل کند و هم اینکه ویسکوزیته نفت را کاهش می دهد و این امر باعث می شود که نفت سریعتر به داخل زمین حرکت کرده  و به چاههای استخراج جریان یابد.

به عنوان سرد کننده

دی اکسید کربن مایع و جامد سرد کننده مهمی است. مخصوصا در صنایع غذایی،به خصوص در حمل و نقل مواد غذایی یخ زده استفاده می شود.

دی اکسید کربن مایع دارای نام صنعتی (R 744  یا R-744) است، که دارای ظرفیت بالایی برای سرد کردن مناسب است به ویژه اینکه در فشار بالاتر ا ز 130  bar می تواند در بسیاری از موارد استفاده شود.

علائم ایمنی در کارگاه ، علائم ایمنی ، علایم ایمنی ،  ughml hdlkd ، علائم ایمنی مواد شیمیائی ، علائم ایمنی در آزمایشگاه ، چاپ علائم ایمنی ، علائم ایمنی جرثقیل، علائم ایمنی جوشکاری ، علائم ایمنی در جوشکاری ، علائم ایمنی خطر ، علائم ایمنی خود ایمنی ، علائم بیماری خود ایمنی ، علائم ایمنی خروج اضطراری ، علائم ایمنی هشداردهنده ، علائم ایمنی هشدار دهنده ایمنی ، علائم ایمنی و هشدار ایمنی ، عکس علائم ایمنی ، عکس های علائم ایمنی ، فروش علائم ایمنی ، فروش علائم ایمنی در تهران ، فروش علائم ایمنی در شهرستانها ، قیمت علائم ایمنی ، علائم ایمنی صنعتی ، علائم ایمنی در صنعت ، علائم ایمنی کارگاه ، علائم ایمنی کارگاهی، علائم ایمنی کار ، علائم ایمنی کارگاه ساختمانی ، علائم ایمنی محیط کار ، علائم ایمنی مواد شیمیائی ، علائم ایمنی مواد سمی ، علائم ایمنی آتش نشانی ، علائم ایمنی ترافیکی ، تولید علائم ایمنی ،علائم ایمنی ترافیکی ،علائم ایمنی اخطاری ، علائم ایمنی انبار ، علائم ایمنی آزمایشگاه ، علائم ایمنی استفاده از مواد شیمیائی ، علائم ایمنی لیفتراک ، علائم ایمنی لیزر ، لیست علائم ایمنی ، علائم ایمنی بازدارنده ، علائم ایمنی برق ، علائم ایمنی بهداشت ، علائم ایمنی و بهداشت ، علائم ایمنی ساختمان ، علائم ایمنی شبرنگ ، علائم ایمنی مواد آزمایشگاهی ، علائم ایمنی مواد شیمیائی ، علائم ایمنی آزمایشگاه شیمی ، علائم ایمنی و بهداشتی ، علائم ایمنی در کارخانه ، علائم ایمنی راه ، علائم ایمنی راه ها ، علائم ایمنی ایمن ساین ،محمدرضا دادگرمهر ، محمدرضا دادگرمه، تابلوهای ترافیکی ، علائم ترافیکی ، محصولات ترافیکی ، بشکه ترافیکی ، نیوجرسی، سرعتگیر، مخروط،استوانه، فریم الکترواستاتیک ،تابلو فلزی ، تابلو شبرنگ، تابلو فریم دار ، تابلو چارچوبدار، ساخت تابلو،تابلو جاده ای ، تابلو معابر،تابلو سرکوچه، تابلو اماکن، تابلو انتظامی، تابلو پرچمی ، بست ،تابلو خیابان ، گل میخ ، مخروط هرمی ، چراغ آذرخش ، استند پلاستیکی ، کاشن تانک،چراغ باتومی ، بولارد،مخزن شن و نمک علائم ترافیکی چشم گربه ای ، علائم ترافیکی در ایران ،علائم ترافیکی led ، علائم ترافیکی سولاربرچسب شبرنگ ، برچسب روزنگ ، برچسب شبنما ، برچسب فوتولمینسنت ، برچسب علائم ایمنی ، برچسب ، علائم ترافیکی پارکینگ ، علائم پلاستیکی پارکینگ ، علائم ترافیکی صنعتی ، علائم ترافیکی ثابت ، قیمت علائم ترافیکی ، فروش علائم ترافیکی ، عکس علائم ترافیکی ، علائم ترافیکی خورشیدی ، علائم ترافیکی سولار ، خرید علائم ترافیکی ، علائم ترافیکی جدید ، علائم ترافیکی جهان ، علائم ترافیکی چشم گربه ای ،علائم ترافیکی چگونه کار می کند ، شرکت علائم ترافیکی ، علائم ترافیکی شهری ، ساخت علائم ترافیکی ، سازنده علائم ترافیکی ، علائم ترافیکی لیست قیمت ، علائم افقی ترافیکی ، علائم ترافیکی ایران ، تولید علائم ترافیکی ، علائم و تجهیزات ترافیکی ، نصب علائم ترافیکی ، نصاب علائم ترافیکی ،علائم ترافیکی محصولات علائم ترافیکی چگونه کار می کندعلائم ایمنی کپسول آب,تگ ایمنی,استوانه ایمنی, علائم ایمنی,علایم ایمنی,تابلو ایمنی,ایمنی,تابلو ترافیکی,شبرنگ,برچسب,شبنما,کپسول اتش نشانی,خرید کپسول اتش نشانی,کپسول آتش نشانی,خرید کپسول آتش نشانی,فروش کپسول اتش نشانی,فروش کپسول اتش نشانی,قیمت کپسول اتش نشانی 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: