علائم ایمنی خطر آزبست

علائم ایمنی خطر آزبست
کد کالا: 205

نام محصول علائم ایمنی :  علائم ایمنی خطر آزبست

کد کالا علائم ایمنی :  200

safety sign asbestos

جدول فنی مشخصات تابلوهای ایمنی
کد سایز ابعاد(cm)     کد برچسب توضیحات برچسب    کد تابلو توضیحات تابلو
S 7*10   D برچسب روزرنگ-ضد آب   G ورق گالوانیزه از 0.6 الی 2 میلیمتر ضخامت(فولاد امیرکبیر کاشان)
A 10*15   R برچسب شبرنگ-ضد آب-بهمراه رفلکس نور   H ورق پی وی سی 2الی 10 میل-ضد آب-قابلیت انعطاف پذیری
O 15*20   P برچسب شبنما-ضد آب-قابلیت جذب نور و نور دهی 6 ساعت به بالا   Z فریم الکترواستاتیک-ضخامت 1.5 میل-رنگ کوره ای-دارای لبه برگشته
M 20*30   X بنر -ضد آب-بهمراه پانچ   K ورق پلکسی 1 الی 10 میل-دارای رنگ بندی-ضد آب-مستحکم-قابلیت برش لیزر
C 30*40   Y کاغذ گلاسه بهمراه لمینت   V شاسی چوب-ضخامت 10 میل-نصب آسان به دیوار
N 40*50   W برچسب شیشه ای-ضد آب   AL آلومینیوم 1 الی 10 میل-ضد آب-دوام بالا در برابر محیط بیرونی
L 50*60  

جهت تماس و یا ارسال سفارش :

تلگرام ،واتس آپ: 09125480830

تلفن : 02144059138-02188422701

فکس:02188457787

B 60*100  
Q سفارشی  

*  در صورت درخواست سایز سفارشی تابلو ایمنی برای شما مشتریان عزیز تولید خواهد شد.

*  امکان اضافه شدن لوگو شرکت در گوشه کار بصورت رایگان امکان پذیر می باشد.

*  قبل از تولید طرح هایی نهایی چاپ برای شما ارسال خواهد شد.

* برای انتخاب بهتر تابلوهای مورد نظر و رفع سوالات خود می توانید با همکاران ما بصورت 24 ساعته مشاوره دریافت کنید.(02144059138)

(هدف و آرزوی مجموعه ایمن ساین روزی ایمن و بدون حادثه برای شماست.)

مطالب مرتبط :

آزبست یا پنبه کوهي و یا آنگونه که از آن با نام پنبه نسور نام برده می شود، نام گروهي از ترکيب‌هاي معدني منيزيم و سيليس است که در طبيعت به صورت الياف معدني و سنگ، يافت مي‌شود. اين ماده مقاومت زيادي در برابر گرما و آتش دارد و به عنوان مواد نسوز به کارمي‌رود. 

 
آزبست چیست؟آزبست یا پنبه کوهي و یا آنگونه که از آن با نام پنبه نسور نام برده می شود، نام گروهي از ترکيب‌هاي معدني منيزيم و سيليس است که در طبيعت به صورت الياف معدني و سنگ، يافت مي‌شود. اين ماده مقاومت زيادي در برابر گرما و آتش دارد و به عنوان مواد نسوز به کارمي‌رود.

تاريخچه کشف اين ماده به 2300 سال پيش بازمي‌گردد که طي آن يکي ازشاگردان ارسطو در کتاب خود که درباره سنگ‌هاست به ماده‌ای شبيه چوب اشاره کرده که در اثر اختلاط با نفت مي‌سوزد اما آسيب نمي‌بيند. اين ماده بعدها آزبست نام گرفت. در سال 1820 دانشمندي ايتاليايي براي اولين بار لباس ضدآتش را با الياف آزبست توليدکرد و در اوايل قرن بیستم نيز يک اتريشي، با مخلوط کردن آن با سيمان، موفق به توليد سيمان نسوز شد.آزبست یا پنبه نسوز  به دلیل انعطاف پذیری، استحکام کششی، قابلیت عایق حرارتی و برقی، و قابل استطاعت بودن قیمتش برای مدت های مدید به عنوان یکی از متنوع ترین مواد معدنی به شمار می رفت.تطبیق پذیری این ماده سبب جذاب شدن آن برای بسیاری از صنایع در جهان شد به گونه ای که گفته می شود این ماده بیش از 3000 کاربرد گوناگون در سراسر جهان دارد.و در این میان استرالیا یکی از بزرگ ترین استفاده کنندگان از این ماده به ازای جمعیت کشور و تا اواسط دهه 1980 بود.تقریبا در یک سوم از کل ساختمان های ساخته شده در استرالیا از آزبست استفاده شده است. استفاده گسترده از این ماده، در واقع میراث مرگباری  از این ماده را نیز به جای گذاشته است.آزبست، عمدتا از انواع کریزوتایل (chrysotile ) و کروسیدولایت  (crocidolite)، تا اواخر سال 1984 در استرالیا از معادن کشور استخراج می شد.حتی سوابق موجود در استرالیا نشان می دهد که بین سالهای 1930 و 1983، در حدود 1.5 میلیون تن از گونه های مختلف آزبست به استرالیا وارد شده است.تقریبا در یک سوم از کل ساختمان های ساخته شده در استرالیا از آزبست استفاده شده است. استفاده گسترده از این ماده، در واقع میراث مرگباری  از این ماده را نیز به جای گذاشته است.مواد حاوی آزبست (ACM ها) را می توان در خانواده مواد غیر شکننده طبقه بندی کرد. مواد غیر شکننده آزبستی که در آن آزبست با مواد دیگر مانند سیمان مخلوط شده، در واقع رایج ترین مواد ازبستی است که در محیط های ساختمانی استرالیا یافت می شود. همواره این احتمال وجود دارد که مواد آزبستی شکننده به وسیله هوا از جایی به جای دیگر منتقل شوند.در صورتی که محافظت مناسبی از مواد آزبستی شکننده یا غیر شکننده صورت نگیرد یا این مواد به درستی جابجا نشوند، این مواد آزبستی به عنوان خطری جدی برای سلامت کارگران و دیگر افراد محسوب می شوند.

آزبست در منازل

در حدود یک سوم از کلیه خانه های ساخته شده در استرالیا از محصولات آزبستی استفاده شده است. در استرالیا یک قاعده کلی وجود دارد که می گوید اگر خانه شما قبل از اواسط دهه 1980 ساخته شده باشد، احتمال آن بسیار بالاست که در آن از مواد آزبستی استفاده شده باشد. اگر خانه شما بین اواسط دهه 1980 و 1990 ساخته شده باشد، این احتمال وجود دارد که در خانه شما از مواد آزبستی استفاد شده باشد و اگر خانه شما پس از سال 1990 ساخته شده باشد، بعید است که در خانه شما از مواد آزبستی استفاده شده باشد.افراد ممکن است در محل کارشان، منطقه زندگی‌ و یا منازلشان در محيط آلوده به آزبست قرار بگیرند. اگر محصولات حاوی آزبست مخدوش شوند الیاف نازک آزبست در هوا منتشر می‌ شود، و وقتي ‌كه هنگام تنفس اين الياف وارد ریه‌ها شوند مدتی طولانی در آنجا محبوس مي‌مانند و با گذشت زمان روی هم انباشته شده و منجر به زخم شدن یا التهاب نواحی درونی ريه مي‌شوند. این حالت همچنين روی تنفس افراد اثر گذاشته و مشکلات جدی برای سلامت آنها ایجاد می‌ کند.سازمان خدمات انسانی و سلامت، ایی. پی. اِی. و آژانس بین ‌المللی تحقیقات سرطان، آزبست را جزو مواد  سرطان زا در انسان اعلام کرده‌اند. مطالعات نشان می دهد قرارگرفتن در محيط آغشته به آزبست، خطر ابتلا به سرطان ریه و مزوتلیوما (mesothelioma) - نوعی سرطان نادر غشاء نازکی که قفسه سینه و شکم را پوشش می‌دهد -  را افزایش می ‌دهد.با آنكه مزوتلیوما سرطان نادری است اما رایج‌ترین سرطانی است که به سبب قرار گرفتن در معرض آزبست  ايجاد می‌ شود.علاوه بر سرطان ریه و مزوتلیوما، بعضی از مطالعات نشان داده‌اند که رابطه‌ای بین قرارگرفتن در محيط آلوده به آزبست و ابتلا به سرطان روده ‌بزرگ و راست‌ روده و دستگاه گوارش وجود دارد.

همچنین براساس این مطالعات قرارگرفتن در معرض این ماده می‌ تواند خطر ابتلا به سرطان های حلق، کلیه، مری و کیسه صفرا را نیز افزیش دهد (اگرچه شواهد به‌ دست آمده کاملاً قطعی نیستند).استفاده از مواد آزبستی در منازل می تواند گسترده باشد و همواره مناطق متعددی در یک خانه وجود دارند که از این مواد استفاده شده است. این مناطق می توانند شامل اینها باشند:

  • ورق های سقف و سر پوش
  • بام
  • شیروانی، پیش آمدگی لبه بام
  • ورق های دیوار یا به صورت تخت و یا به سبک weatherboard
  • زیرسازی کاشی یا پارکت
  • فنس ها
  •  سایه بان و سقف کاذب
  • اتصالات
  • و یا قالب های بتن

آزبست و بلایای طبیعی

بلایای طبیعی مانند سیل، طوفان و آتش سوزی می توانند خسارات عمده ای را به اموال افراد وارد کنند. این امر در برخی مواقع به ویژه در زمانی که در این منازل از مواد حاوی آزبست استفاده شده باشد و آسیب دیدگی به منزل سبب انتشار الیاف آزبست شود، نگران کننده است.در برنامه ریزی برای ترمیم یک فاجعه طبیعی که معمولا توسط دولت و یا تریتوری محل سکونت شما تهیه می شود نکات مهم و حتی بودجه مربوط به پاکسازی آزبست پس از یک شرایط اضطراری در نظر گرفته شده است.این بسیار مهم است که شما از دستورالعمل ارائه شده توسط آژانس های امدادگر پس از فجایع طبیعی در ایالت یا تریتوری محل زندگی خود پیروی کنید چرا که این گونه برنامه ها به طور خاص به منظور جلوگیری از قرار گرفتن غیر ضروری در معرض الیاف آزبست تهیه شده اند.حذف و دفع امن آزبست از خانه ای که تخریب شده بسیار مهم است. اگر خانه شما به دلیل آتش سوزی، سیل یا سایر بلایای طبیعی خساراتی را متحمل شده تماس با شورای شهر محلی و خدمات اورژانس ایالتی را باید نقطه خوبی برای شروع  قلمداد کرد.آژانس بین ‌المللی تحقیقات  سرطان، آزبست را جزو مواد سرطان زا در انسان اعلام کرده‌اند. مطالعات نشان می دهد قرارگرفتن در محيط آغشته به آزبست، خطر ابتلا به سرطان ریه و مزوتلیوما (mesothelioma) - نوعی سرطان نادر غشاء نازکی که قفسه سینه و شکم را پوشش می‌دهد -  را افزایش می ‌دهد.

  آزبست در محیط کار

مقررات مربوط به ایمنی و بهداشت محیط های کاری  (WHS) در استرالیا حاوی مجموعه ای از آموزش ها و مهارت های مورد نیاز برای افراد ارزیاب آزبست، کارگران شاغل در بخش حذف آزبست و سرپرستان آنهاست. به موجب این مقررات، دو نوع مجوز با عناوین Class A و Class B ایجاد شده است. 

افزایش آگاهی عمومی درباره خطرات مربوط به محصولات وارداتی به استرالیا که حاوی آزبست هستند

تحریم سراسری تولید و استفاده از کلیه گونه های آزبست و مواد آزبستی در استرالیا از 31 دسامبر سال 2003 به مرحله اجرا گذاشته شده است.اما این نیز حائز اهمیت است که علیرغم ممنوعیت واردات گسترده این محصولات به استرالیا، آزبست هنوز نیز به صورتی گسترده در برخی از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد و کالاهای حاوی مواد آزبستی هنوز نیز در مرزهای استرالیا مورد شناسایی قرار می گیرند.دپارتمان مهاجرت و محافظت از مرزهای استرالیا در صفحه ویژه ای که به آزبست اختصاص داده شده، اطلاعات بسیار مهمی را در خصوص مواقعی که آزبست در داخل یک محصول وارداتی به استرالیا یافته می شود، ارائه کرده است.آژانس دولتی Australian Border Force نیز به تازگی یک برگه اطلاعاتی را در خصوص مدیریت خطرات مرتبط با آزبست در مرزهای استرالیا منتشر کرده که هدف از آن آگاهی رسانی بیشتر به صادر کنندگان، وارد کنندگان و آن دسته از افرادی است که کالاهایی را در سرتاسر مرزهای استرالیا جابجا می کنند.

چه کسانی در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های ناشي از آزبست قرار دارند؟

هرکس در دوره‌ای از زندگی ‌اش در مكان‌های آلوده به آزبست  قرار گرفته است. با آنكه مقدار کمی آزبست  اغلب در هوا، آب و خاک وجود دارد ولی اکثر افراد در اثر تماس با این مقدار آزبست  بیمار نمی‌شوند.آنها که به بیماری‌ های مرتبط با آزبست  مبتلا می‌ شوند معمولاً کسانی هستند که به ‌صورت پیوسته در معرض این ماده قرار دارند. در بیشتر مواقع، مشكل هنگامی رخ می ‌دهد که افراد در محیط کارشان به‌ طور مستقیم با آن کار می‌ کنند یا از طریق تماس محیطی به ‌طور قابل توجهی با این ماده سر و کار دارند.از اوایل دهۀ 1940 میلیون‌ ها کارگر آمریکایی در معرض آزبست  قرار داشتند. موارد آثار نامطلوب الیاف آزبست  روی سلامت افراد، در کارگرانی که در صنعت کشتی ‌سازي کار می ‌کردند، افرادی که در مشاغل مربوط به استخراج و آسیاب کردن آزبست  مشغول به کار بودند، کارگرانی که به ساخت منسوجات محصولات آزبست  مشغول بودند، عایق کارانی که در ساختمان‌سازی حضور داشتند و کارگران چندین صنعت دیگر مشاهده شده بود.افرادی نظیر کارگران مسئول تخریب ساختمان ‌ها، کسانی که سنگ‌ چین‌ها را خارج می ‌کنند، کارگران مسئول انتقال آزبست ، آتش‌ نشان ‌ها و کارگران صنايع اتومبیل‌ سازی نیز ممکن است در معرض الیاف آزبست  قرار بگیرند. یکی از مباحث جنجالی در این زمینه، وجود خطر برای مکانیک‌های خودرو است که در زمان تعمیر ترمزها در معرض آزبست  قرار دارند. مسئله‌ای که مطرح شده است این است که آیا این افراد نیز به دلیل شرایط کاری شان در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه یا مزوتلیوما قرار دارند یا خیر. شواهدی که تاکنون به دست آمده است خطر زیادی را نشان نمی‌ دهد و البته امروزه به دلیل اعمال قوانین دولتی و شیوه‌های پیشرفتۀ انجام کارها، کارگران کم ‌تر از گذشته در معرض خطر قرار دارند.اگر محصولات حاوی آزبست مخدوش شوند الیاف نازک آزبست در هوا منتشر می‌ شود، و وقتي ‌كه هنگام تنفس اين الياف وارد ریه‌ها شوند مدتی طولانی در آنجا محبوس مي‌مانند و با گذشت زمان روی هم انباشته شده و منجر به زخم شدن یا التهاب نواحی درونی ريه مي‌شوند. این حالت همچنين روی تنفس افراد اثر گذاشته و مشکلات جدی برای سلامت آنها ایجاد می‌ کند.افرادی که در زمان حمله به برج‌ های دو قلوی نیویورک به ‌عنوان نیروی کمکی در محل حضور داشتند از جمله آنهايي هستند که در معرض خطر ابتلا به بیماری ‌های مرتبط با آزبست  قرار داشتند.چون در ساختمان برج شمالی از آزبست  استفاده شده بود در زمانی که این ساختمان مورد حمله قرار گرفت صدها تن آزبست  در هوا منتشر شد. افرادی که در اين واقعه بیشتر‌ در معرض خطر قرار داشتند شامل آتش‌ نشان‌ ها، پلیس ‌ها، پزشکان، کارگران ساختمانی و داوطلبانی بودند که در میان ویرانه‌های این برج کار می‌ کردند. همچنين ساکنان مناطق نزدیک به برج‌ ها و دانش‌ آموزانی که در مدارس نزدیک به این منطقه بودند باید تحت معاينه قرار گیرند تا اثرات بلند مدت قرارگرفتن در معرض آزبست  روی سلامت آنها بررسی شود.در یکی از مطالعات، مشخص گردید در حدود 70 درصد از نیروهای کمکی که پس از حمله به برج‌های دو قلو در آن محل کار می‌ کردند علائم جدیدی از مشکلات تنفسی مشاهده شده است و كساني که قبلاً این علائم را داشتند شاهد بدتر شدن شرایطشان بودند.این تحقیق، از نتایج برنامه غربالگری کارگران برج‌ های دو قلو و افراد داوطلب بود كه هدف از آن مشخص کردن اثرات تخریب برج‌ های دو قلو روی سلامت افرادی بود که در این برنامه شرکت کرده بودند. این مطالعه نشان داد در حدود 28 درصد از افرادی که مورد آزمایش قرار گرفته بودند مشکلات غیرعادی در عملکرد ریه وجود داشت و در 61 درصد از افراد که قبلاً مشکل پزشکی نداشتند علائم مربوط به مشکلات تنفسی مشاهده شد. البته باید در نظر گرفت که شاید دلیل بروز این علائم، قرارگرفتن در معرض ذرات گردوغبار باشد و نه استنشاق پنبه نسوز.

علائم ایمنی در کارگاه ، علائم ایمنی ، علایم ایمنی ،  ughml hdlkd ، علائم ایمنی مواد شیمیائی ، علائم ایمنی در آزمایشگاه ، چاپ علائم ایمنی ، علائم ایمنی جرثقیل، علائم ایمنی جوشکاری ، علائم ایمنی در جوشکاری ، علائم ایمنی خطر ، علائم ایمنی خود ایمنی ، علائم بیماری خود ایمنی ، علائم ایمنی خروج اضطراری ، علائم ایمنی هشداردهنده ، علائم ایمنی هشدار دهنده ایمنی ، علائم ایمنی و هشدار ایمنی ، عکس علائم ایمنی ، عکس های علائم ایمنی ، فروش علائم ایمنی ، فروش علائم ایمنی در تهران ، فروش علائم ایمنی در شهرستانها ، قیمت علائم ایمنی ، علائم ایمنی صنعتی ، علائم ایمنی در صنعت ، علائم ایمنی کارگاه ، علائم ایمنی کارگاهی، علائم ایمنی کار ، علائم ایمنی کارگاه ساختمانی ، علائم ایمنی محیط کار ، علائم ایمنی مواد شیمیائی ، علائم ایمنی مواد سمی ، علائم ایمنی آتش نشانی ، علائم ایمنی ترافیکی ، تولید علائم ایمنی ،علائم ایمنی ترافیکی ،علائم ایمنی اخطاری ، علائم ایمنی انبار ، علائم ایمنی آزمایشگاه ، علائم ایمنی استفاده از مواد شیمیائی ، علائم ایمنی لیفتراک ، علائم ایمنی لیزر ، لیست علائم ایمنی ، علائم ایمنی بازدارنده ، علائم ایمنی برق ، علائم ایمنی بهداشت ، علائم ایمنی و بهداشت ، علائم ایمنی ساختمان ، علائم ایمنی شبرنگ ، علائم ایمنی مواد آزمایشگاهی ، علائم ایمنی مواد شیمیائی ، علائم ایمنی آزمایشگاه شیمی ، علائم ایمنی و بهداشتی ، علائم ایمنی در کارخانه ، علائم ایمنی راه ، علائم ایمنی راه ها ، علائم ایمنی ایمن ساین ،محمدرضا دادگرمهر ، محمدرضا دادگرمه، تابلوهای ترافیکی ، علائم ترافیکی ، محصولات ترافیکی ، بشکه ترافیکی ، نیوجرسی، سرعتگیر، مخروط،استوانه، فریم الکترواستاتیک ،تابلو فلزی ، تابلو شبرنگ، تابلو فریم دار ، تابلو چارچوبدار، ساخت تابلو،تابلو جاده ای ، تابلو معابر،تابلو سرکوچه، تابلو اماکن، تابلو انتظامی، تابلو پرچمی ، بست ،تابلو خیابان ، گل میخ ، مخروط هرمی ، چراغ آذرخش ، استند پلاستیکی ، کاشن تانک،چراغ باتومی ، بولارد،مخزن شن و نمک علائم ترافیکی چشم گربه ای ، علائم ترافیکی در ایران ،علائم ترافیکی led ، علائم ترافیکی سولاربرچسب شبرنگ ، برچسب روزنگ ، برچسب شبنما ، برچسب فوتولمینسنت ، برچسب علائم ایمنی ، برچسب ، علائم ترافیکی پارکینگ ، علائم پلاستیکی پارکینگ ، علائم ترافیکی صنعتی ، علائم ترافیکی ثابت ، قیمت علائم ترافیکی ، فروش علائم ترافیکی ، عکس علائم ترافیکی ، علائم ترافیکی خورشیدی ، علائم ترافیکی سولار ، خرید علائم ترافیکی ، علائم ترافیکی جدید ، علائم ترافیکی جهان ، علائم ترافیکی چشم گربه ای ،علائم ترافیکی چگونه کار می کند ، شرکت علائم ترافیکی ، علائم ترافیکی شهری ، ساخت علائم ترافیکی ، سازنده علائم ترافیکی ، علائم ترافیکی لیست قیمت ، علائم افقی ترافیکی ، علائم ترافیکی ایران ، تولید علائم ترافیکی ، علائم و تجهیزات ترافیکی ، نصب علائم ترافیکی ، نصاب علائم ترافیکی ،علائم ترافیکی محصولات علائم ترافیکی چگونه کار می کندعلائم ایمنی کپسول آب,تگ ایمنی,استوانه ایمنی, علائم ایمنی,علایم ایمنی,تابلو ایمنی,ایمنی,تابلو ترافیکی,شبرنگ,برچسب,شبنما,کپسول اتش نشانی,خرید کپسول اتش نشانی,کپسول آتش نشانی,خرید کپسول آتش نشانی,فروش کپسول اتش نشانی,فروش کپسول اتش نشانی,قیمت کپسول اتش نشانی 

 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: