علائم ایمنی خطر استنشاق

علائم ایمنی خطر استنشاق
کد کالا: 139

نام محصول علائم ایمنی :  علائم ایمنی خطر استنشاق

کد کالا علائم ایمنی :  139

safety sign inhalation hazard

جدول فنی مشخصات تابلوهای ایمنی
کد سایز ابعاد(cm)     کد برچسب توضیحات برچسب    کد تابلو توضیحات تابلو
S 7*10   D برچسب روزرنگ-ضد آب   G ورق گالوانیزه از 0.6 الی 2 میلیمتر ضخامت(فولاد امیرکبیر کاشان)
A 10*15   R برچسب شبرنگ-ضد آب-بهمراه رفلکس نور   H ورق پی وی سی 2الی 10 میل-ضد آب-قابلیت انعطاف پذیری
O 15*20   P برچسب شبنما-ضد آب-قابلیت جذب نور و نور دهی 6 ساعت به بالا   Z فریم الکترواستاتیک-ضخامت 1.5 میل-رنگ کوره ای-دارای لبه برگشته
M 20*30   X بنر -ضد آب-بهمراه پانچ   K ورق پلکسی 1 الی 10 میل-دارای رنگ بندی-ضد آب-مستحکم-قابلیت برش لیزر
C 30*40   Y کاغذ گلاسه بهمراه لمینت   V شاسی چوب-ضخامت 10 میل-نصب آسان به دیوار
N 40*50   W برچسب شیشه ای-ضد آب   AL آلومینیوم 1 الی 10 میل-ضد آب-دوام بالا در برابر محیط بیرونی
L 50*60  

جهت تماس و یا ارسال سفارش :

تلگرام ،واتس آپ: 09125480830

تلفن : 02144059138-02188422701

فکس:02188457787

B 60*100  
Q سفارشی  

*  در صورت درخواست سایز سفارشی تابلو ایمنی برای شما مشتریان عزیز تولید خواهد شد.

*  امکان اضافه شدن لوگو شرکت در گوشه کار بصورت رایگان امکان پذیر می باشد.

*  قبل از تولید طرح هایی نهایی چاپ برای شما ارسال خواهد شد.

* برای انتخاب بهتر تابلوهای مورد نظر و رفع سوالات خود می توانید با همکاران ما بصورت 24 ساعته مشاوره دریافت کنید.(02144059138)

(هدف و آرزوی مجموعه ایمن ساین روزی ایمن و بدون حادثه برای شماست.)

مطالب مرتبط :

خطرات گازگرفتگی :

تا کنون بسیاری از شهرهای کشور از نعمت گاز طبیعی بهرمند شده اند و همواره بر تعداد این شهرها افزوده میشود. اما متاسفانه هرازگاهی شاهد اخبار متاثر کننده ای مبنی بر گازگرفتگی و یا خفگی بر اثر استنشاق گازهای سمی هستیم. حوادثی که با اقداماتی آسان و بدون هزینه قابل پیشگیری می باشد.باید توجه داشت که با افزایش آگاهی در این زمینه و با بکارگیری اقداماتی چند براحتی میتوانیم این خطر بالقوه را از خود وافراد  خانواده خود دور کنیم. به همین دلیل و با امید آشنایی بیشتر خوانندگان محترم با علت و عوامل گازگرفتگی و ایجاد خفگی ناشی از آن و همچنین ارائه راهکارهایی جهت به حداقل رساندن این حوادث ناگوار این مطلب تقدیم می گردد.اکسیژن عنصر حیاتی است که زندگی موجودات زنده صد در صد به آن وابسته است.( o2 ) هوای پیرامون ما دارای 21 درصد اکسیژن و 78 درصد نیتروژن است سایر گازها فقط  یک درصد باقیمانده هوا را تشکیل می دهند.هر فرد بالغی در دقیقه بطور متوسط 12 تا 15 بار تنفس می کند ودر هر بار تنفس نیم لیتر هوا را وارد ریه های خود می نماید یعنی بطور متوسط حدود 6 تا 8 لیتر هوا در دقیقه وارد بدن می شود که از این حجم هوا حدود 250 میلی لیتر اکسیژن در دقیقه جذب خون می شود و در هر دقیقه بطور متوسط حدود 200 میلی لیتر گاز دی اکسید کربن از بدن به محیط پس داده می شود.با یک حساب ساده مشخص می شود که برای تنفس یک فرد بالغ در طول مدت یک شب تا صبح ( تقریبا حدود 12 ساعت )به پنج مترمکعب هوای تازه نیاز می باشد.در فصل های گرم که از وسایل گرمازا خصوصا بخاری استفاده نمی شود هوای موجود در یک اتاق سه در چهار با ارتفاع سه متر برای تنفس راحت بیش از هفت متر ( فقط از نظر درصد گازهای تنفسی ) کافی می باشد . اما با شروع فصل سرما و روشن نمودن وسایل گرمازا خصوصا بخاری های گازسوز معادلات فوق به گونه ای دیگر تغییر می یابند. با توجه به اینکه هر بخاری گازسوز می تواند حداقل به اندازه حدود 10 نفر اکسیژن مصرف کند از فشار گاز اکسیژن در این شرایط به سرعت کاسته می شود.باید در نظر داشت که قدرت حل شدگی گاز دی اکسید کربن در خون حدود بیست برابر بیشتر از قدرت حل شدگی اکسیژن است.از طرف دیگر هر گاه فشار گاز اکسیژن که در حالت عادی برابر با 160 میلی متر جیوه ( حدود 21 درصد حجمی هوا ) است به حدود 60 میلی متر جیوه ( حدود 7 درصد حجمی هوا ) کاهش یابد تغییرات شدید و خطرآفرین در تنفس ایجاد می شود. و هر گاه فشار گاز دی اکسید کربن که در حالت عادی برابر با 3/0 میلی متر جیوه ( برابر با 04/0 درصد حجمی هوا ) است به بالاتر از 50 میلی متر جیوه ( حدود 7 درصد حجمی هوا ) افزایش یابد تغییرات شدید و خطر آفرین خواهد شد .

بنا بر آنچه گفته شد اگر به هر دلیلی فشار گاز دی اکسید کربن در هوای محیط افزایش یابد و یا از فشار گاز اکسیژن کاسته شود مشکلات جدی تنفسی خفگی و مرگ می تواند اتفاق بیفتد.افزایش و تجمع گاز دی اکسید کربن در بدن که اصطلاحا به ان هیپرکاپنی گفته می شود می تواند باعث ضعف عمومی سیستم عصبی مرکزی از جمله مرکز کنترل تنفس شده سر درد اغتشاش شعور ( کانفیوژن ) کما و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد.باید دانست خفگی و گازگرفتگی همیشه ناشی از افزایش گاز دی اکسید کربن و یا کاهش گاز اکسیژن در هوای محیط نیست بلکه گاهی اوقات خفگی و گازگرفتگی ناشی از استنشاق گازهای سمی می باشد . یکی از خطرناک ترین این گازها که می تواند سبب مسمومیت تنفسی و مرگ شود گاز مونوکسید کربن می باشد.اگر چه امروزه با بکارگیری گاز طبیعی که فاقد مونوکسید کربن است از شیوع خفگی و مسمومیت تنفسی با این گاز کاسته شده است اما بایستی در نظر داشت حدود 06/0 حجم گازهای خارج شده از  اگزوز ماشین های بنزینی را گاز مونوکسید کربن تشکیل می دهد.مونوکسید کربن گازی سمی بی رنگ و بی بو است که از سوختن ناقص کربن حاصل می گردد. چنانچه می دانید سلول های بدن برای تداوم حیات و انجام سوخت و ساز به اکسیژن نیاز دارند وکار انتقال اکسیژن به سلول های بدن توسط هموگلوبین خون انجام می شود و علت سمی بودن گاز مونوکسیدکربن این است که میل ترکیبی هموگلوبین با آن حدود 250 برابر بیشتر از میل ترکیبی هموگلوبین با اکسیژن است.وقتی گاز مونوکسید کربن با هموگلوبین ترکیب شود تشکیل مونوکسی کربو هموگلوبین می دهد و بدین ترتیب قدرت انتقال اکسیژن از هموگلوبین گرفته می شود.بیاد داشته باشیم که مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن بدون تغییر در تعداد تنفس اتفاق افتاده و با علائم سردرد و تهوع همراه می باشد.هرگاه حدود 70 تا 80 درصد هموگلوبین بدن با مونوکسیدکربن ترکیب شود <<مرگ >> اتفاق می افتد.اگر چنانچه کسی با گاز مونوکسیدکربن دچار مسمومیت شده باشد بایستی سریعا او را از محیط آلوده به این گاز خارج نموده و در تماس با هوای آزاد گذاشت. در مسمومیت های شدید لازم است با مصدوم تنفس مصنوعی داده شود و در صورت امکان تنفس با اکسیژن بر تنفس با هوای آزاد ارجحیت دارد.

پیشگیری از گازگرفتگی

با توجه به مباحثی که مطرح شد به منظور جلوگیری از گازگرفتگی  ویه حداقل رساندن احتمال این خطر پیشنهاد می شود:

1- از روشن نمودن اتومبیل در فضای محدود و سربسته که تهویه مناسبی ندارد خودداری کنید ( اگر می خواهید در هنگام گرم کردن اتومبیل به پاره ای از کارهای آن مانند کنترل روغن و بررسی وضعیت لاستیک ها و انجام برخی تعمیرات جزیی و شستن و ..... رسیدگی کنید ابتدا اتومبیل را از پارکینگ خارج کنید)

2- اگر برای گرم نمودن منزل از شوفاژ استفاده می کنید دقت داشته باشید که موتورخانه از تهویه مناسبی برخوردار باشد و هوای موتورخانه از هیچ طریقی با هوای محل سکونت شما در ارتباط نباشد.

3- اگر از بخاری های گازسوز استفاده می کنید در نظر داشته باشید :

3-1 بخاری که مورد استفاده قرار می گیرد استاندارد باشد شعله یک بخاری استاندارد در حالت کم متوسط و زیاد کاملا آبی می سوزد همچنین یک بخاری استاندارد بایستی دارای ترموکوبل سالمی باشد زمانی که به هر دلیلی گاز قطع شود و بخاری خاموش شود ترموکوبل سرد شده و مسیر عبور گاز را بطور کامل مسدود می نماید.

3-2 هرگز از بخاری های گازسوز بدون دودکش در منزل استفاده نکنید در واقع این بخاری ها برای فضاهای عمومی که تردد زیاد داشته و جریان آزاد هوا همیشه برقرار باشد طراحی شده اند نه برای فضای محدود و سر بسته منزل

3-3 بر روی دودکش بخاری در پشت بام منزل از کلاهک های استاندارد استفاده نمایید. کلاهک باید به گونه ای باشد که در هنگام وزش باد گازهای خروجی از دودکش را به درون دودکش و از آنجا به بخاری بازگشت ندهد.

3-4 برای اتصال بخاری به دودکش از لوله ها و زانوهایی که از ورق گالوانیزه ساخته شده باشند استفاده نمایید . اتصال لوله ها و زانوها به همدیگر و به بخاری و دودکش بایستی کامل و بدون درز باشد. استفاده از لوله های آلومینیومی ( خرطومی ) به هیچ وجه توصیه نمی شود چرا که این لوله ها در حرارت بالا خاصیت خود را از دست داده و به راحتی سوراخ می شوند.

3-5 همیشه سعی نمایید با شروع فصل سرما که می خواهید از بخاری های گازسوز استفاده کنید شیشه بالای درب اتاق ها را خارج نمایید تا ارتباط هوایی بین تمام اتاق ها منزل و هال و آشپزخانه برقرار شود .

3-6 از همه مهم تر اینکه سعی کنید در اتاقی که یک بخاری گازسوز روشن است حتما یکی از پنجره های اتاق را به اندازه یک سانتی متر باز بگذارید . این کار اجازه می دهد گازهایی که از لحاظ تنفسی برای شما مضر هستند از اتاق خارج شده و اکسیژن لازم برای سوختن مناسب بخاری و تنفس سالم تر شما  از طریق هوای آزاد فراهم شود. این کار تقریبا شما را از گازگرفتگی ایمن نموده و از آسیب رسیدن مزمن و دراز مدت به سیستم مغز و اعصاب جلوگیری می کند.نکات و توصیه های فوق را به دقت به کار برید تا ضمن برخورداری از نعمت گاز شهری هرگز شاهد گازگرفتگی و خفگی عزیزانمان نباشیم. و این جمله را فراموش کنیم که تا حالا اتفاقی نیفتاده و دیگر هم نخواهد افتاد زیراخطر همیشه در کمین است پس مراقب باشیم .

علائم ایمنی در کارگاه ، علائم ایمنی ، علایم ایمنی ،  ughml hdlkd ، علائم ایمنی مواد شیمیائی ، علائم ایمنی در آزمایشگاه ، چاپ علائم ایمنی ، علائم ایمنی جرثقیل، علائم ایمنی جوشکاری ، علائم ایمنی در جوشکاری ، علائم ایمنی خطر ، علائم ایمنی خود ایمنی ، علائم بیماری خود ایمنی ، علائم ایمنی خروج اضطراری ، علائم ایمنی هشداردهنده ، علائم ایمنی هشدار دهنده ایمنی ، علائم ایمنی و هشدار ایمنی ، عکس علائم ایمنی ، عکس های علائم ایمنی ، فروش علائم ایمنی ، فروش علائم ایمنی در تهران ، فروش علائم ایمنی در شهرستانها ، قیمت علائم ایمنی ، علائم ایمنی صنعتی ، علائم ایمنی در صنعت ، علائم ایمنی کارگاه ، علائم ایمنی کارگاهی، علائم ایمنی کار ، علائم ایمنی کارگاه ساختمانی ، علائم ایمنی محیط کار ، علائم ایمنی مواد شیمیائی ، علائم ایمنی مواد سمی ، علائم ایمنی آتش نشانی ، علائم ایمنی ترافیکی ، تولید علائم ایمنی ،علائم ایمنی ترافیکی ،علائم ایمنی اخطاری ، علائم ایمنی انبار ، علائم ایمنی آزمایشگاه ، علائم ایمنی استفاده از مواد شیمیائی ، علائم ایمنی لیفتراک ، علائم ایمنی لیزر ، لیست علائم ایمنی ، علائم ایمنی بازدارنده ، علائم ایمنی برق ، علائم ایمنی بهداشت ، علائم ایمنی و بهداشت ، علائم ایمنی ساختمان ، علائم ایمنی شبرنگ ، علائم ایمنی مواد آزمایشگاهی ، علائم ایمنی مواد شیمیائی ، علائم ایمنی آزمایشگاه شیمی ، علائم ایمنی و بهداشتی ، علائم ایمنی در کارخانه ، علائم ایمنی راه ، علائم ایمنی راه ها ، علائم ایمنی ایمن ساین ،محمدرضا دادگرمهر ، محمدرضا دادگرمهر، تابلوهای ترافیکی ، علائم ترافیکی ، محصولات ترافیکی ، بشکه ترافیکی ، نیوجرسی، سرعتگیر، مخروط،استوانه، فریم الکترواستاتیک ،تابلو فلزی ، تابلو شبرنگ، تابلو فریم دار ، تابلو چارچوبدار، ساخت تابلو،تابلو جاده ای ، تابلو معابر،تابلو سرکوچه، تابلو اماکن، تابلو انتظامی، تابلو پرچمی ، بست ،تابلو خیابان ، گل میخ ، مخروط هرمی ، چراغ آذرخش ، استند پلاستیکی ، کاشن تانک،چراغ باتومی ، بولارد،مخزن شن و نمک علائم ترافیکی چشم گربه ای ، علائم ترافیکی در ایران ،علائم ترافیکی led ، علائم ترافیکی سولاربرچسب شبرنگ ، برچسب روزنگ ، برچسب شبنما ، برچسب فوتولمینسنت ، برچسب علائم ایمنی ، برچسب ، علائم ترافیکی پارکینگ ، علائم پلاستیکی پارکینگ ، علائم ترافیکی صنعتی ، علائم ترافیکی ثابت ، قیمت علائم ترافیکی ، فروش علائم ترافیکی ، عکس علائم ترافیکی ، علائم ترافیکی خورشیدی ، علائم ترافیکی سولار ، خرید علائم ترافیکی ، علائم ترافیکی جدید ، علائم ترافیکی جهان ، علائم ترافیکی چشم گربه ای ،علائم ترافیکی چگونه کار می کند ، شرکت علائم ترافیکی ، علائم ترافیکی شهری ، ساخت علائم ترافیکی ، سازنده علائم ترافیکی ، علائم ترافیکی لیست قیمت ، علائم افقی ترافیکی ، علائم ترافیکی ایران ، تولید علائم ترافیکی ، علائم و تجهیزات ترافیکی ، نصب علائم ترافیکی ، نصاب علائم ترافیکی ،علائم ترافیکی محصولات علائم ترافیکی چگونه کار می کندعلائم ایمنی کپسول آب,تگ ایمنی,استوانه ایمنی, علائم ایمنی,علایم ایمنی,تابلو ایمنی,ایمنی,تابلو ترافیکی,شبرنگ,برچسب,شبنما,کپسول اتش نشانی,خرید کپسول اتش نشانی,کپسول آتش نشانی,خرید کپسول آتش نشانی,فروش کپسول اتش نشانی,فروش کپسول اتش نشانی,قیمت کپسول اتش نشانی 

 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: