علائم ایمنی از حفاظ ایمنی استفاده کنید

علائم ایمنی از حفاظ ایمنی استفاده کنید
کد کالا: 302

نام محصول علائم ایمنی :  علائم ایمنی از حفاظ ایمنی استفاده کنید

کد کالا علائم ایمنی :  302

safety sign use guards

جدول فنی مشخصات تابلوهای ایمنی
کد سایز ابعاد(cm)     کد برچسب توضیحات برچسب    کد تابلو توضیحات تابلو
S 7*10   D برچسب روزرنگ-ضد آب   G ورق گالوانیزه از 0.6 الی 2 میلیمتر ضخامت(فولاد امیرکبیر کاشان)
A 10*15   R برچسب شبرنگ-ضد آب-بهمراه رفلکس نور   H ورق پی وی سی 2الی 10 میل-ضد آب-قابلیت انعطاف پذیری
O 15*20   P برچسب شبنما-ضد آب-قابلیت جذب نور و نور دهی 6 ساعت به بالا   Z فریم الکترواستاتیک-ضخامت 1.5 میل-رنگ کوره ای-دارای لبه برگشته
M 20*30   X بنر -ضد آب-بهمراه پانچ   K ورق پلکسی 1 الی 10 میل-دارای رنگ بندی-ضد آب-مستحکم-قابلیت برش لیزر
C 30*40   Y کاغذ گلاسه بهمراه لمینت   V شاسی چوب-ضخامت 10 میل-نصب آسان به دیوار
N 40*50   W برچسب شیشه ای-ضد آب   AL آلومینیوم 1 الی 10 میل-ضد آب-دوام بالا در برابر محیط بیرونی
L 50*60  

جهت تماس و یا ارسال سفارش :

تلگرام ،واتس آپ: 09125480830

تلفن : 02144059138-02188422701

فکس:02188457787

B 60*100  
Q سفارشی  

*  در صورت درخواست سایز سفارشی تابلو ایمنی برای شما مشتریان عزیز تولید خواهد شد.

*  امکان اضافه شدن لوگو شرکت در گوشه کار بصورت رایگان امکان پذیر می باشد.

*  قبل از تولید طرح هایی نهایی چاپ برای شما ارسال خواهد شد.

* برای انتخاب بهتر تابلوهای مورد نظر و رفع سوالات خود می توانید با همکاران ما بصورت 24 ساعته مشاوره دریافت کنید.(02144059138)

(هدف و آرزوی مجموعه ایمن ساین روزی ایمن و بدون حادثه برای شماست.)

مطالب مرتبط :

  

بازرسي از حفاظ ها بايد يكي از وظايف اصلي در نگهداري حفاظ هاي ماشين آلات باشد .يكي از علل عمده بازرسي از حفاظ ها اين است كه اكثر كارگران نسبت به باقي ماندن حفاظ هايي كه به نحو صحيحي عمل نميكنند ، علاقه نشان نمي دهند يا حفاظ هايي را كه به عللي برداشته شده اند برسر جاي اصلي قرار نمي دهند .بازرسي هاي به موقع ، مواردنقص را آشكار مي سازد كه برطرف كردن به موقع آنها از زيان هاي سنگيني جلوگيريمي كند .استفاده از چك ليست ها در بازرسي ماشين آلات كار را ساده تر كرده و تعقيب مسائل را سهل ميسازد. اين چك ليست ها تا آنجاييكه امكان دارد بايد كوتاه و در بر گيرنده تمام نكات اصلي باشد.

حفاظ‌گذاری ماشین‌آلات

حفاظ‌گذاری ماشین‌آلات هدفی مشترك برای تمامی متخصصین HSE می‌باشد. تجهیزاتی كه بدون محافظ كار می‌كنند، ریسك‌های زیادی را در بر دارند. جراحات شدید، خسارت به تجهیزات، افزایش هزینه‌های غرامت به كارگران وآسیب‌پذیری افراد از جمله ریسك‌های موجود می‌باشد. با وجود آنكه حفاظ‌گذاری ایمن ماشین‌آلات در امریكا پیش از زمان جنبش سازمان یافته ایمنی آغاز شده و بطور مداوم بهبود یافته، با این حال شركت‌ها همچنان به‌صورت مداوم از جانب OSHA اخطاریه دریافت می‌كنند و كارگران همچنان توسط ابزارآلات وتجهیزات و ماشین‌های ابزار مجروح، و حتی كشته می‌شوند.در اوایل دهه 1900 ماشین‌آلاتی كه در آنها انتقال قدرت توسط تجهیزاتی مثل چرخ‌دنده‌ها، تسمه‌ها، قرقره‌ها و میل‌گردان‌ها انجام می‌شد، اغلب بدون حفاظ كار می‌كردند. درآن زمان پیچ‌های مخروطی كه در شفت‌ها استفاده می‌شود، هنوز ابداع نشده بود و پیچ‌های ساده در بسیاری از حوادث شدید نقش داشتند. ماشین‌ها و تجهیزات بدون توجه به ایمنی كارگران ساخته می‌شدند، در نتیجه قبل از آنكه اقدامات تعریف شده‌ای برای ارتقای سطح ایمنی در محل‌های كار انجام شود، بسیاری از كارگران در اثر حوادث كشته شده یا به شدت مجروح می‌شدند.اولین استفاده از حفاظ ماشین‌آلات در سال 1868 به صورت اینترلاك مكانیكی بود. به دنبال آن روش‌های دیگر به عنوان روش‌های حفاظ‌گذاری ماشین‌آلات و ابزارها توسعه یافتند. پس از آن استانداردها تهیه شدند و برنامه‌هایی به منظور كنترل كارخانجات برای اجرای این استانداردها اجرا شدند. بسیاری از آن استانداردها امروزه هم برای حفاظت از كارگران استفاده می‌شود.از بسیاری از ماشین‌های ابزار ساخته شده در دهه‌های 1940، 1950، 1960 هنوز هم استفاده می‌شود. این ماشین‌آلات از لحاظ حفاظ‌گذاری ممكن است طراحی ضعیفی داشته باشند یا حفاظ‌گذاری آنها نامناسب بوده و یا بدون حفاظ باشند. این شرایط اپراتور را با خطرات جدی روبرو می‌كنند.

الزامات اجراییOSHA

در امریكا اقدامات اجرایی در قالب بازرسی‌هایی كه توسط OSHA انجام می‌شود، كنترل می‌شود. اما علیرغم پیشرفت‌هایی كه در حفاظ‌گذاری بوجود آمده، هنوز هم موارد تخطی و نقض مقررات طی بازرسی‌های دوره‌ای OSHA گزارش می‌شود. داده‌های ایالات متحده از اكتبر 2001 تا سپتامبر 2002 نشان می‌دهد كه 5 مورد از 13 مورد استانداردهای OSHA كه بیشترین تعداد گزارشات را داشته، مربوط به استانداردهای حفاظ‌گذاری ماشین‌آلات می‌باشد.نكته مهمی كه در اقدامات اجرایی می‌تواند تاثیرگذار باشد، ترتیب خطرات است كه كارفرما باید آن را مشخص كند. این مسوولیت در كد 1910.212(A)(1) شرح داده شده است و بیان می‌كند كه باید یك یا چند روش حفاظ‌گذاری به منظور حفاظت اپراتورها و دیگر كاركنان در برابر خطرات موجود در محوطه ماشین انجام شود (مانند خطرات نقطه عملیات، محل ورودی، قسمت‌های گردان و متحرك دستگاه‌ها یا خطرات ناشی از پرتاب براده‌ها و پلیسه‌ها و سایر ذرات و جرقه‌های ایجاد شده در محل كار). با این حال استانداردها تنها بیان می‌كنند كه چه كاری باید انجام شود و چگونگی انجام آن را توضیح نمی‌دهند.

هریك از وضعیت‌های زیر در محوطه كاری می‌تواند به عنوان نقض استانداردهای OSHA در زمینه حفاظ‌گذاری ماشین‌آلات گزارش شود:

- تماس با یك قسمت درحال حركت درحین عملیات عادی ماشین.

- پارگی لباس توسط هر قسمت درحال حركت ماشین.

- بیرون پریدن تصادفی مواد در حین عملیات عادی ماشین.

- ماشین‌هایی كه درمواقع خاموش شدن اضطراری1 براحتی تحت كنترل در نمی‌آیند.

- اپراتور قادر به عبور از حفاظ‌ها باشد.

- فضای كافی برای عملیات تعمیر و نگهداری وجود ندارد.

- روشنایی كافی درمحوطه كاری وجود ندارد.

- تهویه ناكافی برای ماشین‌آلاتی كه تولید گرد و غبار و دود و بخار و میست یا گاز می‌كنند.

- عدم نظم و ترتیب و نظافت در محل دستگاه.

متخصص HSE باید با شیوه‌های اجرایی آشنا باشد تا بتواند از اخطاریه‌های نابجا وجریمه‌های مربوطه برای سازمان جلوگیری كند. البته اصل اساسی (حفاظت كارگران) باید همیشه سرلوحه باشد و هدف باید تامین یك سطح پایدار از حفاظت و ایمنی در محل كار باشد.

وظیفه متخصص HSE

یكی از وظایف متخصص HSE پایش عملیات و مشاوره دادن به مدیریت خط در مورد اقداماتی است كه باید در زمینه ایمنی صورت گیرد، اما مسوولیت اجرای برنامه ایمنی با مدیر خط است نه متخصص HSE. در بسیاری از مواقع مسوولیت متخصص HSE ارزیابی عملیات، شناسایی خطرات بالقوه و كنترل خطرات مربوط به كار با ماشین آلات است. از متخصص HSE انتظار می‌رود كه برنامه حفاظ‌گذاری ماشین‌آلات را نوشته و در مورد اجرای موثر آن اطمینان حاصل كند (از جمله آموزش كاركنان).

به محض آنكه این كارها انجام شد متخصص HSE باید در اجرای این برنامه به مدیریت خط كمك كند. در ابتدا باید دانسته‌های مدیریت خط را درباره حفاظ‌گذاری ارزیابی كند. سپس دوره‌های آموزشی را به‌منظور بالابردن سطح آگاهی وی تا حد قابل قبول برگزار كند. ترتیب دادن جلسات با مدیران (یا جلسات با گروهی كوچك از مدیران) برای گشت زدن در محوطه كاری خود و شناسایی عملیاتی كه به دلیل عدم حفاظ‌گذاری ایمن خطر آفرین هستند سودمند می‌باشد. بعلاوه این یك فرصت عالی برای آموزش مدیران درباره خطرات و كنترل آنها در بخش‌های زیر نظر آنهاست و به مدیران كمك می‌كند كه بدانند از آنها (و كارگران) چه انتظاری می‌رود. بدین ترتیب آنها به شكل مناسبی الزامات را اجرا می‌كنند.

حمایت مدیریت

همانطور كه اشاره شد، نیاز به برنامه حفاظ‌گذاری ماشین‌آلات كاملا بر مبنای تعداد اخطاریه‌های صادرشده OSHA درهر سال است. برای جلب حمایت مدیریت درمورد این برنامه، متخصص HSE باید تجزیه و تحلیل كاملی از مشكلات انجام دهد. هردو تكنیك نظارت فعال و غیرفعال برای كسب داده‌های مورد نیاز برای تهیه طرح پیشنهادی لازم می‌باشد.

 

تکنیک ‌های غیرفعال:

- بررسی اسناد ثبت شده OSHA برای شناسایی حوادث مربوط به حفاظ‌گذاری ماشین‌آلات.

- بررسی گزارش‌های مرتبط با جراحات برای مشخص كردن علل حوادث مرتبط با حفاظ‌گذاری ماشین‌آلات.

- ثبت هزینه‌های مربوط به جراحات، روزهای كاری از دست رفته و تعیین هزینه یا ضرر مالی واقع‌گرایانه برای سازمان.

- بررسی سوابق بازرسی داخلی و خارجی برای تعیین تعداد و نوع نقایص حفاظ‌گذاری ماشین‌آلات.

 

تکنیک های فعال:

- ارزیابی دانش مدیر خط درباره اصول و الزامات حفاظ‌گذاری.

- نظارت بر رعایت الزامات حفاظ‌گذاری ایمن توسط كارگران.

- مستند كردن خطرات مربوط به حفاظ‌گذاری با استفاده از یك دوربین دیجیتال و نشان دادن این عكس‌ها طی یك جلسه به مدیریت درصورت امكان.

- تایید رفع كاستی‌های ذكرشده در گزارشات OSHA و تایید پیشرفت شرایط در جهت برآورده كردن انتظارات.

- تهیه یك طرح عملی مفصل برای رسیدگی به خطرات مشخص شده.

گام بعدی ارایه طرح پیشنهادی به مدیریت است. تمرین جلسه، حدس سوالات محتمل و آماده شدن برای تشریح منافع مورد انتظار برنامه از جمله اقدامات لازم است. همچنین باید به دقت توجه كرد كه چه مدیرانی مخاطب هستند و زمانی برای جلسه تعیین شود كه آنها بتوانند در آن حضور یابند.

برنامه مکتوب:

برنامه حفاظ‌گذاری مكتوب خود می‌تواند یك سند مستقل باشد و یا بخشی از یك طرح كلی ایمنی باشد. در هر صورت مدیریت ارشد باید آنرا تایید كند. برنامه مكتوب باید بطور واضح الزامات حفاظ‌گذاری، نقش‌ها و مسوولیتهای كاركنان، سرپرستان و مدیریت را شرح دهد.

هدف برنامه ایجاد اطمینان از حفاظ‌گذاری مناسب ماشین‌آلات و ابزارآلات، (و استفاده الزامی از آنها) به منظور حداكثر كردن بهره وری و حذف صدمات و جراحات وارده است. در صورتیكه سرپرستان كارگاه و كارگران در روند اجرای برنامه همكاری كنند احتمال موفقیت افزایش می‌یابد. این موضوع هنگام بازبینی برنامه موجود نیز صادق است.

عناصر كلیدی برنامه شامل موارد ذیل است:

- هدف: مطابق نظر سازمان یا كارگاه تنظیم می‌شود

- خطی مشی: بیان كننده كاربرد حفاظهای ایمنی درسازمان یا كارگاه است

- نقش‌ها/مسوولیت‌ها: بصورت شفاف آنچه را كه از یك كارگر، سرپرست كارگاه،  مدیریت و متخصص HSE انتظار می‌رود بیان می‌كند.

-  موارد تحت پوشش: كه الزامات بكار رفته برای ماشین‌های ابزار سازمان یا كارگاه و همه تجهیزات و ابزارآلاتی كه توسط پیمانكار در محل آورده شده را شامل می‌شود.

- الزامات:  با توجه به كار مورد نظر به بخشهایی مانند عمومی، ماشین‌آلات كار با چوب، ابزارآلات فلزكاری، نقاله‌ها، تسمه‌ها، قرقره‌ها و شفت‌ها تقسیم می‌شوند.

- نوع حفاظ‌ها: نشان می‌دهد هر یك از انواع متعدد حفاظ‌ها چگونه و در چه مكانی استفاده می‌شوند.

- ارزیابی برنامه: شرح می‌دهد كه چه كسی و چند وقت یك بار ارزیابی‌ها را انجام می‌دهد. (مثلاً واگذاری اولیه مسوولیت‌های ایمنی، وقتی یك ماشین یا ابزار جدید خریداری می‌شود)

- آموزش‌های لازم

دیگر موارد مهم برنامه عبارتند از:

- تایید صلاحیت اپراتور در محل كاری خاص

طرح تایید صلاحیت در محل كار خاص باید به منظور ابراز اطمینان از اینكه تنها پرسنل آموزش دیده و واجد شرایط اجازه كار بر روی ماشین‌ها و تجهیزات را دارا هستند، به اجرا درآید.

- چیدمان محل كار

ارزیابی طرح كارگاه بادرنظر داشتن اصول زیر صورت می‌گیرد:

- اتاق ابزار در وسط قرار گیرد.

- كاركنان خطوط تراشكاری، فرزكاری، سنگ‌كاری گروه‌بندی شوند.

- فضای كافی بمنظور كار با قطعات بزرگ در اطراف ابزار و تجهیزات تامین شود.

- از ایجاد فضاهای كوچك بین ماشین‌ها جلوگیری شود.

- ابزار بالابر تهیه شده و برای استفاده در جای مناسب قرار گیرد.

اصول حفاظ‌گذاری ایمن وكاربردهای آن

برای اجرای یك برنامه موثر، متخصص HSE باید اصول حفاظ‌گذاری تجهیزات را درك كند. همانطور كه اشاره شد بسیاری از این اصول از اوایل دهه 1900 بدون تغییر باقی مانده‌اند و بسیاری از استانداردهای ANSI و OSHA با توجه به این اصول نوشته شده‌اند. اگرچه كاربردهایشان وتطابق كارگران با آنها امروزه دچار تغییر شده اما این اصول بدون تغییر همچنان كلید ارتقای سطح ایمنی اپراتورها هستند.

اصول حفاظ گذاری در زیر بیان شده است:

1- همه ماشین‌آلاتی كه دارای چرخ دنده، چرخ زنجیر، زنجیر، تسمه، قرقره، كلاچ، چرخ، میل‌گردان، میل محور، كوپلینگ، اجزای دارای حركات گردشی یا رفت و برگشتی و سایر نقاط یا قسمت‌های خطرناك می‌باشند با روشی استاندارد حفاظ‌گذاری شوند.

2- همه ماشین‌هایی كه محل تغذیه آنها به شكل غلطكی است و در آنها دست اپراتور در محوطه خطرناك قرار می‌گیرد، باید در نقطه عملیاتی به روشی استاندارد حفاظ‌گذاری شوند.

3- همه ماشین‌آلاتی كه دارای عملیات برشی، پرسی، فشاری، یا قطع‌كنندگی هستند به نحوی كه دست اپراتور در محوطه خطرناك قرار می‌گیرد، باید در نقطه عملیاتی به روشی استاندارد حفاظ‌گذاری شوند.

 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: