علائم ایمنی سیلندرها را بطور ایمن نگه دارید

علائم ایمنی سیلندرها را بطور ایمن نگه دارید
کد کالا: 335

نام محصول علائم ایمنی :  علائم ایمنی سیلندرها را بطور ایمن نگه دارید

کد کالا علائم ایمنی :  335

safety sign chained cylinders

جدول فنی مشخصات تابلوهای ایمنی
کد سایز ابعاد(cm)     کد برچسب توضیحات برچسب    کد تابلو توضیحات تابلو
S 7*10   D برچسب روزرنگ-ضد آب   G ورق گالوانیزه از 0.6 الی 2 میلیمتر ضخامت(فولاد امیرکبیر کاشان)
A 10*15   R برچسب شبرنگ-ضد آب-بهمراه رفلکس نور   H ورق پی وی سی 2الی 10 میل-ضد آب-قابلیت انعطاف پذیری
O 15*20   P برچسب شبنما-ضد آب-قابلیت جذب نور و نور دهی 6 ساعت به بالا   Z فریم الکترواستاتیک-ضخامت 1.5 میل-رنگ کوره ای-دارای لبه برگشته
M 20*30   X بنر -ضد آب-بهمراه پانچ   K ورق پلکسی 1 الی 10 میل-دارای رنگ بندی-ضد آب-مستحکم-قابلیت برش لیزر
C 30*40   Y کاغذ گلاسه بهمراه لمینت   V شاسی چوب-ضخامت 10 میل-نصب آسان به دیوار
N 40*50   W برچسب شیشه ای-ضد آب   AL آلومینیوم 1 الی 10 میل-ضد آب-دوام بالا در برابر محیط بیرونی
L 50*60  

جهت تماس و یا ارسال سفارش :

تلگرام ،واتس آپ: 09125480830

تلفن : 02144059138-02188422701

فکس:02188457787

B 60*100  
Q سفارشی  

*  در صورت درخواست سایز سفارشی تابلو ایمنی برای شما مشتریان عزیز تولید خواهد شد.

*  امکان اضافه شدن لوگو شرکت در گوشه کار بصورت رایگان امکان پذیر می باشد.

*  قبل از تولید طرح هایی نهایی چاپ برای شما ارسال خواهد شد.

* برای انتخاب بهتر تابلوهای مورد نظر و رفع سوالات خود می توانید با همکاران ما بصورت 24 ساعته مشاوره دریافت کنید.(02144059138)

(هدف و آرزوی مجموعه ایمن ساین روزی ایمن و بدون حادثه برای شماست.)

مطالب مرتبط :

ایمنی سیلندرها

سیلندرهای گاز

اگر از یک فرد عادی پرسیده شود : « خطرهای بالقوه ی سیلندرهای گازهای صنعتی چه می باشند؟»  احتمالاً موارد زیر را خواهد گفت:

1- اندازه و وزن سیلندر ؛ 2- احتمال افتادن سیلندر  ؛ 3- گاز درون سیلندر

بیشتر مردم به ذهنشان نمی رسد که بگویند فشار گاز داخل سیلندر ممکن است خطرساز شود.با این حال ، فشار گاز داخل سیلندر به طور بالقوه خطرناک ترین مورد مذکور است (به استثنای برخی گازهای خاص). بسیاری از گازها در فشار و دمای معمولی جو ، بی خطراند.هوا مثالی خوب در این رابطه می باشد. در حالت عادی بی خطر است ولی در صورتی که تحت فشار قرار گیرد انر‍ژی پتانسیل ذخیره شده ی آن خطرآفرین خواهد شد.سیلندرهای مخصوص گازهای تحت فشار با مشخصات بالا ، طراحی و تولید می شوند و به طور مداوم مورد آزمایش فشار قرار می گیرند.تأمین کننده های گاز داخل سیلندر طبق قانون « سیستم های تحت فشار و کانتینرهای گاز قابل حمل و نقل سال 1989 » موظف اند سیلندرها را به طور منظم و مداوم مورد آزمایش و بازبینی قرار دهند.

میزان مورد نیاز این آزمایشات به موارد زیر بستگی دارد :

1- نوع گاز داخل سیلندر ؛

2- گازهای سوختنی بیشتر از هوای تحت فشار باید مورد آزمایش قرار گیرند ؛

3- میزان فشار داخل سیلندر ؛

4- فشاری که بر سیلندر اعمال می شود

 تذکر : همیشه سیلندرها را در وضعیت قائم قرار داده و آنها را محکم ببندید.

تأمین کننده ی گاز می تواند با استفاده از مهر و برچسب بر گردن و نیز استفاده از حلقه های آزمایش2 رنگی با اشکال خاص که برگردن سیلندر نصب می شود ، زمان آزمایش بعدی سیلندر را مشخص کند. هر رنگ و شکل در این حلقه ها نشانگر سال آزمایش بعدی می باشد. این حلقه ها ، مخصوص اطلاع تأمین کننده است و استفاده کننده نباید به آن توجه کند.سیلندرها تحت فشارهای متفاوتی پر می شوند که بسته به مشخصات گاز و ظرفیت سیلندر تغییر می کند. سیلندرها با آلیاژهای فولاد یا آلومینیومی ساخته می شوند. تمامی سیلندرها طبق استانداردهای اروپایی و انگلیسی و یا طبق مشخصات خانگی یا اداری تولید می شوند.با‌ آنکه برخی سیلندرها با جوشکاری تولید می شوند ، بیشتر آنها از یک تک شمش فولادی تولید می شوند که منجر به مقاومت و استحکام بیشتر آنها می شود. علاوه بر این ، برخی سیلندرها دارای سوپاپ ضد انفجار3 می باشند که در صورت لزوم باعث تخلیه4 سریع گاز و کاهش فشار سیلندر می شود. به طور مثال ، در صورتی که سیلندر تحت حرارت قرار گیرد سوپاپ در صورت لزوم عمل خواهد نمود.بیشتر سیلندرها سوپاپ ضد انفجار ندارند ، بنابراین در صورتی که فشار به طور غیر عادی افزایش پیدا کند سیلندر چاک می خورد یا کم کم از هم باز می شود تا محتویات آن خارج شود و متلاشی و قطعه قطعه نمی شود. البته این موضوع به شرایط و دلایل خطا نیز بستگی دارد. 

برخی دستورالعمل های طلائی در سیلندرها

 1- هیچ گاه سیلندرها را دستکاری نکنید ؛2- هیچ گاه سیلندرها را رنگ نکنید ،علامتها یا شناسنامه ها را تغییر ندهید.3- هیچ گاه آسیب یا عیب وارده بر سیلندر یا شیر را مخفی نکنید ـ با تأمین کننده تماس بگیرید ؛4- هیچ گاه اقدام به تعمیر سیلندر نکنید ؛5- هیچ گاه گازها را در سیلندر مخلوط نکنید ؛6- هیچ گاه گاز را از سیلندری به سیلندر دیگر انتقال ندهید ؛7- هیچ گاه سیلندری که به شما تعلق ندارد را اسکرپ5 نکنید (به عنوان آهن قراضه استفاده نکنید) ؛8- هیچ گاه سیلندر را تحت دمای بسیار بالا یا پایین قرار ندهید ؛9- هیچ گاه اقدام به پر کردن سیلندر نکنید ؛10- هیچ گاه از سیلندر به عنوان غلطک یا تکیه گاه استفاده نکنید ؛11- هیچ گاه با جرثقیل مغناطیسی آنها را بلند نکنید ؛12- هیچ گاه سیلندرها را تحت شوک مکانیکی بیش از حد قرار ندهید ، زیرا ممکن است شیر یا تجهیزات ایمنی آن صدمه ببیند.

 برچسب گذاری

تمامی سیلندرها باید دارای برچسب باشند. این برچسب تنها راه مطمئن برای شناسایی گاز داخل سیلندر می باشد. همچنین می توانند فشار گاز ذخیره شده را مشخص کنند و نیز الزامات اولیه ی ایمنی را بر اساس دستورالعملهای مواد شیمیایی ( اطلاعات خطر و بسته بندی برای ارسال ) تعیین کند. این برچسب ها باید پس از تکمیل به سیلندر متصل گردند.همیشه قبل از استفاده ، از برچسب گذاری صحیح سیلندر اطمینان حاصل فرمایید و مطمئن شوید که محتویات آن به طور دقیق قابل شناسایی است. در صورت فقدان یا مخدوش شدن برچسب از سیلندر استفاده نکنید.هشدار : هیچ گاه به رنگ سیلندر برای شناسایی محتویات آن بسنده نکنید ... برچسب آن را بخوانید.سیلندرهای پروپان و هیدروژن هر دو قرمزند ؛ سیلندرهای اکسیژن و دی اکسید کربن هر دو مشکی اند.در صورتی که رنگ سیلندر و برچسب آن با هم تطابق نداشتند از آن استفاده نکنید و با تأمین کننده گاز تماس حاصل فرمایید.نکته مهم : فشار داخل سیلندر هیچ گاه کمتر از فشار خارجی ـ حدوداً فشار یک بار ـ نمی شود.  ته مانده ی گاز داخل یک سیلندر « خالی » ، دارای فشار یک بار می باشد ، بنابراین یک سیلندر هیچ گاه خالی نمی باشد. 

شیر سیلندر

شیر سیلندر  یکی از اجزای مهم سیلندر می باشد که بر ایمنی کلی آن مؤثر می باشد. شیرها بنابر کاربرد سیلندرها متفاوت می باشند. به عنوان مثال ، بعضی از آنها جهت بازپس گیری مایعات طراحی شده اند و بعضی از آنها جهت بازپس گیری گازها. شیر سیلندرها با استفاده از فلکه دستی یا خار اهرمی باز می شوند. بیشتر سیلندرهای گاز صنعتی به خار اهرمی نیاز دارند ، با این حال بعضی از آنها فلکه دستی دارند.( با چرخش اهرم به صورت پادساعت گرد شیر باز می شود و با چرخش به صورت ساعتگرد شیر بسته می شود.)

نکته مهم : شیر سیلندر هیچ گاه نباید برداشته و یا دستکاری شود. در صورت وجود نقص یا نشتی فوراً با تأمین کننده تماس حاصل فرمایید و در صورت امکان سیلندر را به هوای آزاد یا محلی با تهویه مناسب و دور از هرگونه منبع گرمایی یا جرقه انتقال دهید. شیر سیلندر یک مکانیزم ایمنی می باشد و در صورتی که شن ، روغن و یا آب گل آلود وارد سیلندر شود ممکن است باعث نشت شیر شود. اقدام به تعمیر شیر سیلندر بسیار خطرناک می باشد. هیچ گاه هیچ گونه روغن یا مواد آب بندی به رزوه های سیلندر نزنید. هرگونه اتصالات یا تجهیزات مورد استفاده باید مخصوص هدف مورد نظر باشد و برای سیلندر مورد نظر مناسب باشد.هیچ گاه نوار تفلن ، مواد متصل کننده یا هرنوع مواد هوابندی دیگر را به شیر برای ایجاد هوابندی نزنید.در صورتی که هوابندی به صورت فلز ایجاد نمی شود رگولاتور را تعویض نمایید و در صورت لزوم سیلندر را جایگزین نمایید.

 گردگیری ( اسنیفتینگ )

قبل از بستن تجهیزات به سیلندر از نبودن ذرات خاک یا آب بر خروجی شیر اطمینان حاصل فرمایید.اسنیفتینگ عبارت است از فرآیند گردگیری ذرات ریز خاک و از رطوبت خارج نمودن شیر سیلندر.

هشدار : به هنگام این عملیات باید تجهیزات حفاظت چشم و نیز دستکش مورد استفاده قرار گیرد.تحت هیچ شرایطی نباید از ابزار تیز ـ مانند پیچ گوشتی ـ جهت تمیز کردن شیر سیلندر استفاده نمود. به صورت ظاهری بررسی کنید که شیر فاقد آسیب و رزوه ها تمیزاند. در صورت لزوم با پارچه تمیز و خشکی ، جهت برداشتن رسوبات بزرگ اقدام نمایید.خار اهرم را به شیر متصل نمایید . از راه خروج گاز کنار بایستید و به هیچ وجه با دستان خود جهت حرکت گاز را تغییر ندهید.

هشدار : به هنگام این عملیات به هیچ وجه به داخل شیر نگاه نکنید.با یک دست سیلندر را محکم بگیرید و سپس با سرعت ، شیر را باز  و بسته نمایید.وقتی سیلندرهای محتوی گاز سوختنی را « اسنیفت » می کنید از عدم وجود منبع ایجاد شعله یا جرقه در اطراف محل عملیات اطمینان حاصل نمایید. وقتی گازهای خنثی یا اکسیژن را « اسنیفت » می کنید ابتدا مطمئن شوید که تهویه مناسب وجود داشته باشد.هیچ گاه هیدروژن را « اسنیفت » نکنید ، زیرا احتمال ایجاد انفجار وجود دارد. همچنین هیچ گاه گازهای سمّی و خورنده را « اسنیفت » نکنید. در عوض با دقّت خروجی شیر را بررسی کنید و در صورت وجود خاک با استفاده از نیتروژن تحت فشار بدون روغن آن را تمیز نمایید.

 مشخصات گازها

 تمام استفاده کنندگان گازهای داخل سیلندر باید ابتدا به طور کامل خطرهای بالقوه و مشخصات گازهای مورد استفاده و ذخیره شده در محل را بشناسند.هر گازی مشخصات خاص خود را دارد که بر عملکرد آنها تأثیر می گذارد. همچنین به هنگام تغییر فشارهای خارجی ، خواص گازها تغییر می کند.یکی از خواص مهم گازها ، چگالی آنها نسبت به هوا می باشد. زیرا ممکن است در صورت نشت بر سطح زمین جمع شوند. 

 اکثر گازها در حالت طبیعی بدون رنگ و بو می باشند ، بنابراین در صورت نشتی هیچ گونه اخطاری وجود ندارد و اگر هم باشد ضعیف خواهد بود. به بیشتر گازهای سوختنی بوی خاصی اضافه می کنند تا به کشف نشتی کمک کند.

نکته مهم : تمامی خواص گازهایی که با آنها سر و کار داریم را بشناسید.

در ادامه مطلب ، خواص اصلی گازهای صنعتی متداول را به اختصار توصیف می کنیم. به شدت پیشنهاد می شود این اطلاعات با استفاده از MSDS‌ مناسب تکمیل شوند.

گازهای صنعتی به صورت زیر طبقه بندی می شوند :

 1- اکسید کننده ها :این گازها خود نمی سوزند ولی به عمل سوختن کمک می کنند. با افزایش مقدار و نوع اکسیدکننده ها بسیاری از اشیائی که به طور طبیعی قابل اشتعال نیستند ، می سوزند ؛ به طور مثال هوا با اکسیژن.

 2- گازهای بی اثر :این گازها به طور معمول با مواد دیگر واکنش نمی دهند ،‌به اشتعال کمک نمی کنند و موجودات زنده توانایی زنده ماندن در این گازها را ندارند. گازهای بی اثر باید به عنوان گاز خفه تلقی شوند ، زیرا در صورت نشت جایگزین هوا می شوند. بنابراین اکسیژن جو اطراف کاهش می یابد. مانند گاز آرگوشیلد نیتروژن8.

3- گازهای قابل اشتعال :در صورت مخلوط شدن با اکسید کننده و وجود منبع جرقه یا احتراق مناسب ، این گازها مشتعل می شوند. افزایش دمای مخلوط گاز قابل اشتعال و اکسید کننده نیز می تواند موجب احتراق شود. مثال : استیلن ، هیدروژن و پروپان.

4- گازهای سمی :این گازها به طور بالقوه توانایی آسیب رساندن یا ایجاد مرگ را دارند ـ حتی در غلظت های پایین.         مثال : منو اکسید کربن ، کلر و آمونیاک.

5- گازهای خورنده :این گازها از لحاظ شیمیایی با مواد دیگر واکنش می دهند و باعث فرسایش می شوند. همچنین ممکن است گازهای سمّی ایجاد نمایند. مثال : کلر  و دی اکسید گوگرد.

6- گازهای آتش زا :این گازها در صورت تماس با هوا به طور خود به خودی و آنی مشتعل می شوند. مثال : سیلان و فسفین.

 گازهای قابل اشتعال

معمول ترین گازهای سوختنی مورد استفاده برای برش و جوشکاری در صنعت استیلن پروپان می باشند.

احتراق ، فرآیندی شیمیایی می باشد که طی آن از شعله ، گرما آزاد می شود. این فرآیند خودپرور       می باشد ؛ به عبارت دیگر در صورت شروع شدن ، ادامه پیدا می کند. جهت ایجاد احتراق سه چیز به طور همزمان باید وجود داشته باشد :

1- ماده سوختنی ؛ 2- اکسیژن ؛ 3- منبع جرقه یا احتراق.با برداشتن هریک از این عوامل ، ‌احتمال وقوع احتراق یا انفجار از بین می رود ، به این صورت که :

1- تغذیه ماده سوختنی را قطع کنیم ؛ 2- آن را با کاهش اکسیژن خفه کنیم ؛ 3- منبع جرقه یا حرارت را حذف کنیم.

یادآوری : تمام خواص گازهایی که با آنها سر و کار دارید را بشناسید.

 حدود اشتعال پذیری

 مخلوط های گازهای قابل اشتعال و هوا فقط با نسبت های مشخص مشتعل می شوند. وجود هوا یا گاز سوختنی بیش از حد در این مخلوط به عدم اشتعال منجر می گردد. گستره یا محدوده ی اشتعال یا انفجار پذیری همیشه نسبت به هوا تعیین می گردد ، زیرا درصد اکسیژن موجود در هوا میزانی مشخص است. در اکسیژن خالص گستره ی این محدوده افزایش می یابد.اشتعال پذیری مخلوط های منفجره هوا و مواد سوختنی بر حسب نوع سوخت تغییر می کند :

محدوده اشتعال پذیری استیلن 2 تا 82  درصد و پروپان 10 تا 21 درصد می باشد. اساساً با وجود 2 درصد استیلن (98 درصد هوا) تا 82 درصد استیلن (18 درصد هوا) در فضای یک اتاق ، یک مخلوط قابل اشتعال خواهیم داشت.

در تئوری ، در صورت وجود 50  درصد هوا و50  درصد پروپان در یک اتاق و زدن کبریت ، به این دلیل که این مخلوط هوا/ سوخت در محدوده اشتعال پذیری آن نمی باشد ، این مخلوط مشتعل نخواهد شد. ولی به این دلیل که پروپان از هوا خیلی سنگین تر است ، پروپان زیر هوا قرار خواهد گرفت و در ارتفاع مشخصی در اتاق ، مخلوطی قابل اشتعال وجود خواهد داشت.

هشدار : این اصل را آزمایش نکنید ، بلکه سعی کنید تمام خواص گازهایی را که با آنها سروکار دارید را بشناسید.

 سرعت اشتعال

تمام سوختها با میزان یا « سرعت اشتعال10 » مشخصی می سوزند. همان طوری که شعله در امتداد یک کبریت می سوزد و پیش می رود ، شعله در امتداد مخلوط هوا/ سوخت نیز با سرعت معینی می سوزد.تناسب هوا/ سوخت در سرعت اشتعال آن مؤثر است. در صورت جایگزینی اکسیژن خالص با هوا ، سرعت اشتعال به شدت افزایش خواهد یافت.سرعت جریان مخلوط اکسیژن/ سوخت باید طوری تنظیم شود که شعله به نازل11 ( سرلوله )‌نزدیک باشد. در صورتی که سرعت جریان مخلوط بیش از حد باشد ( بیشتر از سرعت اشتعال )‌ ، شعله از نازل دور می شود که ( Blow off ) نام دارد.در صورتی که سرعت جریان مخلوط کم باشد ممکن است شعله وارد مشعل شود و باعث « پس زنش12 » شعله شود. بسته به سرعت حرکت مخلوط ممکن است شعله درون مشعل نگاه داشته شود و منجر به  « پس زنش مداوم13 » شود. در صورتی که سرعت مخلوط از این میزان هم کمتر شود ، « برگشت شعله14 » رخ می دهد. به عبارت دیگر شعله یا به سمت سیلندر سوخت حرکت خواهد کرد و به منظور ادامه اشتعال ، اکسیژن مورد نیاز خود را به دنبال خواهد کشید و یا به سمت سیلندر اکسیژن حرکت خواهد کرد و سوخت را به دنبال خود خواهد کشید.باید وسیله جلوگیری از برگشت شعله15 به رگولاتورهای اکسیژن و سخت متصل شود تا از برگشت شعله محافظت شود. در صورت بروز برگشت شعله ،‌شعله با سرعتی در حدود 2200 کیلومتر در ساعت در امتداد مخلوط اکسیژن/ سوخت حرکت خواهد کرد.

گازهای خنثی یا بی اثر

گازهای بی اثر معمولاً با مواد دیگر واکنش نمی دهند و به همین دلیل است که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. گازهای بی اثری که معمولاً در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : نیتروژن ، آرگون و دی اکسید کربن. کاربرد اصلی آنها جایگزینی اکسیژن جهت ایجاد جو خنثی می باشد.جهت انجام جوشکاری های  GMA  و GTA ( انواع خاص جوشکاری قوسی ) مخلوط های محافظی16 بی اثر در بازار موجود می باشد. کار اصلی این مخلوط ها ، نگهداری لایه محافظ بی اثری در اطراف قوس جوش می باشد تا آلودگی های جوی17 وارد آن نشود. اطلاعات کامل در MSDS مربوطه موجود می باشد.

دی اکسید کربن

دی اکسید کربن (Co2) گازی بی رنگ است. در حالت مایع معمولاً تحت فشار بخار 9/50  بار  و دمای 0c15 نگهداری می شود (فشار حقیقی به دمای گاز بستگی دارد).

در حالت گازی در سیلندرهای سیاه با اتصالات دست راست18 نگهداری می شوند.

سیلندرهای Co2 حالت مایع ، سیاه با یک نوار عمودی سفید می باشد. سیلندرهای Co2 نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار گیرند، زیرا موجب افزایش دمای آنها می شود که منجر به فشار بیش از حد درون سیلندر خواهد شد.

اثرات و علائم دی اکسید کربن (تحت فشارهای یک اتمسفری)

یک درصد حجم : افزایش ناچیز و نامحسوس سرعت تنفس.

دو درصد حجم : تنفس عمیق تر می شود ؛ ‌سرعت تنفس 50 %  نسبت به حالت عادی افزایش می یابد. طولانی شدن زمان مواجهه (چندین ساعت) می تواند منجر به احساس سر درد و خستگی شود.

سه درصد حجم : تنفس سخت می شود ؛ سرعت تنفس دو برابر معمول می شود. علاوه بر حالت مستی و احساس خفگی خفیف ، علائم شبیه به مورد قبل.

پنج تا ده درصد حجم :  بوی تندی قابل احساس است. تنفس بسیار دشوار می شود که منجر به خستگی فیزیکی می شود. سردرد ، اختلال بینایی ، احساس صدای سوت کشیدن ، گیجی و اختلال حواس ، بیهوشی در عرض چند دقیقه.

ده تا صد درصد حجم : بیهوشی سریع اتفاق می افتد و خطر مرگ به علت نارسایی تنفسی وجود دارد. با افزایش غلظت حتی اگر اکسیژن کاهش پیدا نکند خطر مرگ بیشتر می شود. غلظت 20 تا 30 درصدی فوراً خطر مرگ ایجاد می کند.

وزن ویژه Co2  52/1 می باشد ، لذا از هوا  سنگین تر است. بنابراین در غلظت های بالا در پایین اتاق       می نشیند و جایگزین اکسیژن شده و منجر به خفگی می شود.

میزان Co2 موجود در هوا ppm 350  تا  03/0 % می باشد. به این دلیل که میزان وجود این گاز سرعت تنفس انسان را تنظیم می کند ، ‌افزایش غلظت Co2 باعث افزایش سرعت تنفس می شود.

علائم ایمنی در کارگاه ، علائم ایمنی ، علایم ایمنی ،  ughml hdlkd ، علائم ایمنی مواد شیمیائی ، علائم ایمنی در آزمایشگاه ، چاپ علائم ایمنی ، علائم ایمنی جرثقیل، علائم ایمنی جوشکاری ، علائم ایمنی در جوشکاری ، علائم ایمنی خطر ، علائم ایمنی خود ایمنی ، علائم بیماری خود ایمنی ، علائم ایمنی خروج اضطراری ، علائم ایمنی هشداردهنده ، علائم ایمنی هشدار دهنده ایمنی ، علائم ایمنی و هشدار ایمنی ، عکس علائم ایمنی ، عکس های علائم ایمنی ، فروش علائم ایمنی ، فروش علائم ایمنی در تهران ، فروش علائم ایمنی در شهرستانها ، قیمت علائم ایمنی ، علائم ایمنی صنعتی ، علائم ایمنی در صنعت ، علائم ایمنی کارگاه ، علائم ایمنی کارگاهی، علائم ایمنی کار ، علائم ایمنی کارگاه ساختمانی ، علائم ایمنی محیط کار ، علائم ایمنی مواد شیمیائی ، علائم ایمنی مواد سمی ، علائم ایمنی آتش نشانی ، علائم ایمنی ترافیکی ، تولید علائم ایمنی ،علائم ایمنی ترافیکی ،علائم ایمنی اخطاری ، علائم ایمنی انبار ، علائم ایمنی آزمایشگاه ، علائم ایمنی استفاده از مواد شیمیائی ، علائم ایمنی لیفتراک ، علائم ایمنی لیزر ، لیست علائم ایمنی ، علائم ایمنی بازدارنده ، علائم ایمنی برق ، علائم ایمنی بهداشت ، علائم ایمنی و بهداشت ، علائم ایمنی ساختمان ، علائم ایمنی شبرنگ ، علائم ایمنی مواد آزمایشگاهی ، علائم ایمنی مواد شیمیائی ، علائم ایمنی آزمایشگاه شیمی ، علائم ایمنی و بهداشتی ، علائم ایمنی در کارخانه ، علائم ایمنی راه ، علائم ایمنی راه ها ، علائم ایمنی ایمن ساین&nbs

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: