کلاه ایمنی

کلاه ایمنی چیست؟

کلاه ایمنی : حفاظت کارگران از آسیب های وارده به سر یک بخش اصلی از هر برنامه ایمنی است.استفاده از کلاه ایمنی ساده ترین روش برای حفاظت کارگران از آسیب است.کلاه ایمنی می تواند کارگران را از خطرات برخورد، شوک الکتریکی و سوختگی محافظت نمایند.آسیب های وارده به سر ،آسیب های وارده به سر در محیط کار می تواند در موارد زیر رخ دهد.برخورد یا سقوط اجسام بر روی سر-برخورد سر با اجسام ثابت مثل لوله ها و تیرک ها-برخورد یا تماس تصادفی سر با منابع ایجاد خطر شوک الکتریکی-گیر کردن و کشیده شدن موها دستگاه ها توسط قطعات گردنده یا متحرک.کارگران ساختمانی، نجارها، آتش نشان ها، تکنسین های برق کارها، سیم کش ها جوشکاران، لوله کش ها نمونه ای از مشاغلی که باید از کلاه ایمنی استفاده کنند.در حال حاضر انواع مختلفی از کلاه ایمنی توسط تولید کنند گان در بازار عرضه شده است.در انتخاب کلاه ایمنی مناسب توسط کار فرمایان بر طبق استاندارد ها تامین حفاظت مناسب کلاه انتخابی در برابر مخاطرات محیط کار است.

رنگ سفید : این رنگ برای کارکنان سطح بالا مثل مهندسین، مدیران، سرپرستان و … استفاده می‌شود، تقریباً در اکثر کارگاه‌های ساختمانی این رنگ‌بندی رعایت می‌شود.

رنگ زرد : این رنگ پرکاربردترین رنگ موجود در کارگاه‌های عمرانی و دیگر پروژه‌ها است، این رنگ نماینده نیروی کار اصلی و بزرگ کارگاه یعنی کارگران است، معمولاً در تمامی کارگاه‌های ساختمانی این رنگ‌بندی رعایت می‌شود.

رنگ قرمز : این رنگ برای نیروی آتش‌نشانی و اطفاء حریق در نظر گرفته می‌شود و معمولاً در کارگاه‌های متداول ساختمانی این نیرو وجود ندارد.

رنگ سبز : این رنگ نماینده کارکنان خدمات فنی و مسئولین ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی و دیگر پروژه‌ها است.

رنگ آبی : این رنگ نماینده کارکنان بخش تعمیرات، تکنسین‌های برق، گروه نجاری و دیگر اپراتورهای فنی است.

رنگ قهوه ای : این رنگ برای کارکنان و کارگرانی که در محیط‌های با حرارت بالا کار می‌کنند و جوشکاران در نظر گرفته می‌شود.

رنگ خاکستری : این رنگ برای میهمانان، بازدیدکنندگان و پیمانکاران در نظر گرفته‌شده است و در اغلب کارگاه‌های بزرگ و خاص عمرانی وجود دارد.

کلاه ايمني صنعتي
کلاه ايمني صنعتي
کد : کلاه ايمني صنعتي
کلاه ايمني صنعتي Industrial safety helmet :    جسم..
کلاه ايمني کار در ارتفاع
کلاه ايمني کار در ارتفاع
کد : کلاه ايمني کار در ارتفاع
کلاه ايمني کار در ارتفاع مدل Evo-Lite   :   کلاه مدل Evo-Lite&n..
كلاه هاي آتش نشاني
كلاه هاي آتش نشاني
کد : كلاه هاي آتش نشاني
كلاه هاي آتش نشاني:   انواع اروپائي كلاه هاي ايمني مبارزه با حريق با..