علائم ایمنی خطر درگیری دست و لباس

علائم ایمنی خطر درگیری دست و لباس
کد کالا: 175

 

نام محصول علائم ایمنی :  علائم ایمنی خطر درگیری دست و لباس

کد کالا علائم ایمنی :  175

*  در صورت درخواست سایز سفارشی تابلو ایمنی برای شما مشتریان عزیز تولید خواهد شد.

*  امکان اضافه شدن لوگو شرکت در گوشه کار بصورت رایگان امکان پذیر می باشد.

*  قبل از تولید طرح هایی نهایی چاپ برای شما ارسال خواهد شد.

مطالب مرتبط :

برای ریختن مواد داخل گازگیر ایمن ترین روش استفاده از مواد کش می باشد اما به دلیل هزینه بالا در اغلب موارد گازگیر توسط خود اپراتور به صورت دستی پر می شود.برای کمتر کردن خطرات، ابتدا گازگیر را خاموش نموده، سپس اقدام به ریختن مواد نمائید.

 


آسیب های ناشی از کار با دستگاه تزریق پلاستیک با ورود ماشین آلات جدید بسیار کاهش پیدا کرده است اما در گذشته شاهد قطعی دست بسیاری از کارگران و کارفرمایان در حین کار با ماشین آلات تزریق پلاستیک بودیم. از آنجا که بی دقتی هنوز آسیب هایی را به فعالان صنایع پلاستیک وارد می کنم لازم است این 14 نکته حیاتی در هر کارخانه ی تولیدی نصب و مورد استفاده کارگران قرار گیرد:

نکات ایمنی کار با دستگاه های تزریق پلاستیک

1.   در هنگام کار با دستگاه تزریق پلاستیک دست های خود را به گیره، بازوها و تابلو برق دستگاه نزدیک نکنید.

2.   در هنگام کار دستگاه از دست زدن به کلیدها و دگمه ها خودداری نمائید.

3.    در موقع برداشتن محصول از داخل قالب دستهایتان را از بالا و یا پایین داخل قالب نکنید، این کار باعث قطع شدن دست یا انگشتان می گردد

4.    هنگام کارکردن با دستگاه اگر تغییراتی در صدای دستگاه شنیده شد یا بنا به دلایلی مجبور بودید که دستگاه را سریعا متوقف نمایید، دکمه قرمزاستپ را فشار دهید.

5.    برای ریختن مواد داخل گازگیر ایمن ترین روش استفاده از مواد کش می باشد اما به دلیل هزینه بالا در اغلب موارد گازگیر توسط خود اپراتور به صورت دستی پر می شود.برای کمتر کردن خطرات، ابتدا گازگیر را خاموش نموده، سپس اقدام به ریختن مواد نمائید

6.   مطمئن باشید پیچ رو بند قالب محکم بوده و از دستکاری آن جداً پرهیز نمائید. در صورتیکه رو بند به ارتفاع صفحه پشت قالب میزان نشده باشد احتمال افتادن قالب وجود دارد.

7.    رابط ها و شلنگ های ورودی و خروجی آب بایستی دارای بست باشد. در غیر اینصورت ممکن است در اثر خروج شلنگ از جای خود و پاشش آب،آب به داخل قالب و مدارات برق نفوذ پیدا کند که باعث صدمه دیدن دستگاه و خطرات بعدی برای اپراتور می گردد.

8.    سیم ارت دستگاه را چک کنید، در صورتیکه ارت دستگاه قطع شده یا معیوب تشخیص داده شود احتمال اتصالی و یا برق گرفتگی اپراتور وجود دارد.

9.    در هنگام تزریق به صورت دستی دقت نمائید مواد مذاب به راحتی از سر نازل عبور کند، در صورت گرفتگی سر نازل احتمال پاشش مواد بر روی دست و صورت اپراتور وجود دارد.

10.    در هنگام تزریق به صورت دستی دقت نمائید مواد مذاب به راحتی از سر نازل عبور کند، در صورت گرفتگی سر نازل احتمال پاشش مواد بر روی دست و صورت اپراتور وجود دارد.

11.    در هنگام کار به هیچ عنوان پایتان را زیر محل قرار گرفتن قالب قرار ندهید. در صورت سقوط ناگهانی قالب امکان آسیب دیدن فرد وجود دارد.

12.    هنگام باز نمودن سیلندرو مارپیچ و تعویض المنت ها از دستکش ایمنی نسوز استفاده نمائید

13.   در موقع سرویس قالب، نظافت و سرویس دستگاه یا هنگامی که قطعه در داخل قالب گیر کرده است بایستی حتماً دستگاه خاموش باشد

14.    از غیر فعال نمودن میکرو سوئیچهای محافظ دربها خودداری گردد

از باز نمودن طلق یا شیشه درب متحرک دستگاه خودداری گردد

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: