علائم ایمنی سوئیچ غیرفعالسازی اطفا حریق

علائم ایمنی سوئیچ غیرفعالسازی اطفا حریق
کد کالا: 557

نام محصول علائم ایمنی :  علائم ایمنی سوئیچ غیر فعالسازی اطفا حریق

کد کالا علائم ایمنی : 557

 safety sign Service disconnect

*  در صورت درخواست سایز سفارشی تابلو ایمنی برای شما مشتریان عزیز تولید خواهد شد.

*  امکان اضافه شدن لوگو شرکت در گوشه کار بصورت رایگان امکان پذیر می باشد.

*  قبل از تولید طرح هایی نهایی چاپ برای شما ارسال خواهد شد.

مطالب مرتبط:

در این مقاله به شرح غیر فعال کردن سیستم اعلام حریق می پردازیم. همان طور که می دانید، دستگاه هاي هشدار دهنده دود و آتش ، می توانند نجات دهنده زندگی و وسیله بسیار مهمی در زندگی ما باشند، اما اگر در حال انجام کاري مثل آشپزي باشید و یا بدون هیچ گونه علامتی دستگاه به صدا در بیاید ، در این هنگام این وسیله میتواند بسیار آزاردهنده باشد. بسته به نوع دستگاه شما ، غیر فعال کردن سیستم اعلام حریق ، یا با فشار دادن یک دکمه ي ساده صورت می گیرد و یا به کارهاي پیچیده تري نیاز دارد. براي خاموش کردن این وسیله ، در صورت نیاز آن را از سقف یا دیوار جدا کرده و دکمه پاور را نگه دارید تا دستگاه ریست شود. اگر دستگاه شما به طور کامپیوتري برنامه ریزي شده است ، شاید نیاز باشد تا تعداد دفعات بیشتري این کار را انجام دهید. اگر دستگاه بعد از انجام ریست همچنان فعال است باید آن را از سقف و دیوار جدا کرده و تمام منابع نیرو و باتري هاي آن و سیم کشی هاي آن را جدا کنید.

 

1. خاموش کردن باتري نیرو دهنده به دستگاه ردیاب دود

 

 

1. قسمت فعال دستگاه را پیدا کنید.

 

در اطراف محیط خانه به دنبال وسیله تشخیص دود فعال بگردید. علاوه بر صداي هشدار دستگاه ، این وسیله توسط چراغ هاي قرمز قرار گرفته در قسمت جلوي وسیله شناخته می شود. اگر این وسیله به سایر ردیاب ها متصل نشده باشد، شما نباید نگران دیگر دستگاه ها باشید.

 

2. ریست کردن دستگاه هشدار:

 

در بیشتر وسیله هاي مدرن ، شما میتوانید این کار را توسط نگه داشتن دکمه موجود در قسمت جلوي دستگاه، به مدت 15 ثانیه، انجام دهید. اگر شما دستگاهی قدیمی دارید، احتمالا باید آن را از دیوار یا سقف جدا کرده و دکمه ي موجود در قسمت پشت دستگاه را فشار دهید و در این صورت غیر فعال کردن سیستم اعلام حریق را انجام دهید.

 

3. اگر دستگاه ریست نمی شود، باتري ها را تعویض کنید.

 

اگر ریست موجب غیر فعال کردن سیستم اعلام حریق نشد، ممکن است مشکل از باتري ها باشد. دستگاه را از سقف یا دیوار جدا کرده و باتري ها را تعویض کنید. سپس، دستگاه را ریست کنید. اگر دستگاه همچنان فعال است، باتري ها را به طور کامل از جاي خود جدا کنید. اگر دستگاه به طور نامنظم هشدار می دهد ، باتري آن نیاز به تعویض دارد.

 

4. دستگاه هایی که عملکرد ضعیف دارند را تعویض کنید .

 

اگر بعد از چندین روز، دستگاه شما همچنان به صورت اشتباه هشدار می دهد ، زمان آن است که دستگاه را تعویض کنید.

 

2. خاموش کردن سخت افزاری دستگاه هشدار

 

1. تمامی دستگاه ها را ریست کنید.

 

از آنجایی که این دستگاه ها به یکدیگر متصل هستند، به صدا درآمدن یکی از آن ها باعث میشود تا دستگاه هاي دیگر نیر به صدا در آیند. براي غیر فعال کردن آن ها، شما باید تمامی دستگاه ها را توسط نگه داشتن دکمه اي که در قسمت جلو، کنار یا عقب دستگاه قرار گرفته است، غیر فعال کنید. براي برخی از دستگاه ها، باید آنها را از دیوار یا سقف جدا کنید تا بتوانید به دکمه ریست دسترسی پیدا کنید اگر تنها یک دستگاه فعال باشد، ممکن است این دستگاه عملکرد ضعیف داشته باشد یا اینکه نیاز به تعویض باتري داشته باشد. اگر دستگاه سخت افزاري شما توسط یک صفحه کنترل می شود، از شرکت سازنده براي گرفتن کد غیر فعال کردن سیستم اعلام حریق کمک بگیرید. لازم به ذکر است که همه این کارها باید توسط فرد متخصص انجام شود در صورتی که می خواهید خودتان در این امر حرفه ای شوید، مستلزم آن دوره آموزش نصب اعلام حریق می باشد.

 
2. اگر ریست کردن دستگاه جواب نداد ، ترمز مدار دستگاه را بچرخانید.

 

اگر تمام دستگاه هاي هشدار شما، به متوقف کننده یا ترمز خاصی متصل شده اند، تنها باید قسمت ترمز دستگاه را بچرخانید. اگر این کار را انجام ندهید، باید تمامی موج شکن ها یا ترمز هایی را که در قسمت هاي مختلف خانه وجود دارند، غیر فعال کنید. ترمزهاي مدار معمولاً در گاراژ ، زیر زمین یا اتاق تعمیرات پیدا میشوند. اگر قصد دارید تا منبع نیرو تمامی اتاق ها را قطع کنید، تمامی وسایلی را که با برق کار می کنند از پریز جدا کنید.

 

3. تمامی دستگاه هاي هشدار را جدا کنید .

 

اگر هشدار ها همچنان فعال هستند، شاید نیاز است که آنها را به طور کل جدا کنید. براي این کار ،دستگاه را در خلاف جهت عقربه هاي ساعت بچرخانید و آن را از دیوار یا سقف جدا کنید. سیم متصل به دستگاه را جدا کنید و در صورت نیاز تمامی باتري ها را نیز از جاي خود در بیاورید. این کار را براي تمامی دستگاه هاي هشدار موجود در خانه انجام دهید.

4. در صورت نیاز با مدیریت ساختمان یا آتش نشانی محل خود تماس بگیرید.

 

اگر قصد دارید تا یک دستگاه هشدار سخت افزاري را در مجتمع مسکونی ، آپارتمان یا خوابگاه خاموش کنید ، ممکن است نتوانید این کار را به تنهایی انجام دهید. در این موارد ، با مدیریت آپارتمان یا سازمان آتش نشانی محل خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید تا دستگاه را خاموش کنند. با اینکه اکثر دستگاه ها را میتوانید توسط ریموت خاموش کنید، اما در بعضی ساختمان ها نیاز به شخصی براي انجام این کار است.

 
5. دستگاه آسیب دیده را تعویض یا تعمیر کنید.

 

اگر دستگاه شما هنگامی که هیچ گونه آتش سوزي رخ نداده است به صدا در می آید، یا باید دستگاه را تعویض کنید و یا اینکه سیم کشی هاي متصل به آن را تعمیر کنید. اگر دستگاه هاي جدید نیز داراي عملکرد ضعیف هستند، می توانید از یک تعمیرکار کمک بخواهید تا سیم کشی هاي دستگاه و خانه را مورد بررسی قرار دهد.

3. متوقف نمودن دستگاه تشخیص دود
 

1. اگر دستگاه شما از نوع مدرن می باشد، دکمه سکوت را فشار دهید .

 

در سالهاي اخیر بسیاري از کمپانی ها دستگاه هاي خود را به دکمه ي سکوت مجهز کردند. این دکمه ها دستگاه را به طور موقت غیرفعال میکنند و به شما اجازه میدهند تا آشپزي کنید، سیگار بکشید یا کارهاي دیگري را که به صورت معمول انجام می دهید، بدون نگرانی به انجام آن ها بپردازید. شما می توانید این دکمه را توسط علامت هاي درج شده و یا نوشته هایی از قبیل سکوت، هیس و علامت هشدار پیدا کنید. بسیاري از دکمه هاي سکوت با دکمه تست هشدار ترکیب شده اند. اغلب دکمه هاي سکوت، دستگاه را براي 15 تا 20 دقیقه غیر فعال می کنند.

 

2. منبع نیرو را از دستگاه جدا کنید تا به طور کامل آن را غیر فعال کنید .

 

اگر دستگاه شما داراي دکمه ي سکوت نمی باشد، و یا اگر می خواهید غیر فعال کردن سیستم اعلام حریق را براي مدت زمان خاصی انجام دهید، می توانید منبع نیرو را از دستگاه جدا کنید. دستگاه را بر خلاف جهت عقربه هاي ساعت بچرخانید و آن را جدا کنید. اگر دستگاه شما از نوع سخت افزاري می باشد، کابل متصل به آن را از دیوار یا سقف جدا کرده و باتري ها را در بیاورید. اگر دستگاه شما یک واحد مستقل می باشد، می توانید به سادگی باتري هاي آن را جدا کنید. در برخی دستگاه ها ، باتري ها ممکن است در قسمت پشت پنل دستگاه مخفی شده باشند.

 
3. در صورت نیاز با سازنده ي دستگاه خود مشورت کنید.

 

دستگاه هاي هشدار دهنده با یکدیگر تفاوت دارند، برخی از آنها طوري طراحی شده اند که شما به سادگی و یا تصادفاً نمی توانید آنها را غیر فعال کنید. اگر نمی توانید دکمه پاور دستگاه یا منبع نیروي آن را پیدا کنید، در دفترچه راهنماي آن به دنبال اطلاعات مورد نظر بگردید. اگر این دفترچه را در اختیار ندارید، بسیاري از کمپانی ها در وبسایت خود این اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می دهند.

 

4. غیر فعال کردن سیستم اعلام حریق در مجتمع هاي تجاري:

1. کنترل پنل سیستم را پیدا کنید .

 

معمولا، سیستم هاي اعلام حریق در مجتمع هاي تجاري بزرگ توسط یک پنل کنترل میشوند. معمولا این پنل ها در قسمت خاصی از مجتمع، براي مثال در اتاق نگهبان پیدا می شوند.

2. به کنترل پنل دسترسی پیدا کنید .

 

اگر این پنل توسط یک جعبه محافظت می شود ، اول از همه لازم است تا توسط کلید مخصوص، جعبه را باز کنید و به آن دسترسی پیدا کنید. سپس باید کد تایید یا رمز عبور مخصوص به پنل را وارد کنید. بعد از انجام این مراحل می توانید به قسمت کنترل پنل دستگاه دسترسی پیدا کنید.

 

3. با استفاده از دستورالعمل هاي مخصوص، سیستم اعلام حریق را غیر فعال کنید .

سیستم هاي بکار رفته در مجتمع هاي تجاري با یکدیگر متفاوت هستند. این به این معناست که هر کدام از آنها داراي دستورالعمل ها و سیستم خاص خود هستند. اما معمولاً براي غیرفعال کردن اکثر آنها باید دکمه ي سکوت یا ریست را فشار داد.

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه تست دستگاه اعلام حریق بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

مقالات نصب اعلام حریق

در صورتی که قصد داشتید به صورت کامل نصب اعلام حریق را فرا گیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش نصب اعلام حریق آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار نصب اعلام حریق نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

 

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: