علائم ایمنی اوشا خطر ولتاژ برق بالا

علائم ایمنی اوشا خطر ولتاژ برق بالا
کد کالا: OSHA 17

نام محصول علائم ایمنی :  علائم ایمنی اوشا خطر ولتاژ برق بالا

کد کالا علائم ایمنی :  OSHA 17

*  در صورت درخواست سایز سفارشی تابلو ایمنی برای شما مشتریان عزیز تولید خواهد شد.

*  امکان اضافه شدن لوگو شرکت در گوشه کار بصورت رایگان امکان پذیر می باشد.

*  قبل از تولید طرح هایی نهایی چاپ برای شما ارسال خواهد شد.

مطالب مرتبط :

هر ولتاژ بیشتر از 40 ولت به طور بالقوه خطرناک است. ميزان خطرناک بودن ولتاژ به عوامل مختلفی بستگی دارد. همانطور که بسیاری از ما می‌دانیم مهمترين عامل، مقدار شار جریان ( راه طی شده از طریق بدن)  است که منجر به مرگ مي‌شود. خطر با این واقعیت روبروست که مقاومت بدن حين افزايش ميزان ولتاژ اعمال شده، كاهش مي‌يابد. بنابراین، ضمن اينكه افزايش ولتاژ خطرناک‌تر مي‌شود، پدیده فیزیولوژیکی همزمان ميزان خطر را چندين بار افزايش مي‌دهد. متاسفانه  فرکانس‌هاي معمول برقAC  مورد استفاده (60-50  هرتز) خطرناک‌ترین حالت مي‌باشد. اروپا که از برق 220 ولت استفاده می‌شود، نسبت به برق بكار رفته در ایالات متحده ( 120 ولت)، مشکل برق‌گرفتگي جدي‌تر است.  
در عمل جراحي که گاهي اوقات الکترود در داخل بدن كار گذاشته مي‌شود، جرياني به كوچكي 500 ميكروآمپر مي‌تواند كشنده باشد و حتی چند ولت نيز خطرناک است. انسان عمدتا از آب تشكيل شده است، در نتیجه نسبتا يك رساناست.

ایمنی ولتاژ بالا يك نگرش است
بیشترین میزان مرگ ومیر در میان موتورسواران بلافاصله پس از صدور گواهينامه نیست، بلكه حدود دو سال پس از صدور آن است، هنگامی که اعتماد به نفس موتورسوار در مهارتش بالا رفته و بی‌دقت مي‌شود. نكته مهم آنست كه هنگام كار با دستگاه ولتاژ بالا در خصوص ایمنی دستگاه و عایق کاری مناسب هميشه اقدامات ايمني در نظر گرفته شود. بسیاری از دستگاه‌ها مانند منبع تامين اختلاف پتانسيل و CRT ها که از برق DC  استفاده مي‌كنند، می‌توانند ولتاژ داخلی را در خازن‌ها ذخیره كنند، به طوری که حتی وقتي دستگاه از پريز برق كشيده شده است هنوز هم خطري مهلک می‌تواند وجود داشته باشد. همیشه بايد تجهیزات جانبی کابل‌های ولتاژ بالا را پس از پایین آمدن ميزان برق و قبل از حذف کابل، با زمین کوتاه كرد. توجه به اين نكته ضروری است كه بايد قبل از کار بر روی مدار، کابل ولتاژ بالا را از منبع تغذيه قطع كرد، با در نظر گرفتن اينکه ولتاژ بالا می‌تواند در کابل‌های فشار قوی ذخیره شود،در صورتيكه هم‌محور باشد. رساناي داخلي، دي‌الكتريك احاطه‌كننده( معمولا مماس با زمين) و پوشش هم‌محور با هم يك خازن عالي درست مي‌كنند و گاهی اوقات به همین منظور از آنها استفاده می‌شود.
هرگز نبايد فرض کرد که عایق مصون و بي‌نقص بوده و يا دستگاه مماس بر زمين مي‌باشد و غيره.
موارد زير در تجربيات اشخاص مشاهده شده است:
 1) خرابي دي الكتريك. خرابی عایق. کابل عایق بندی شده داراي سوراخ‌هاي ريزي در عایق بوده که منجر به "جهش " ولتاژ بالا به اشیاء نزدیک زمين شده است.
 2) کابل هم‌محور ذخیره شده که تا چندين کیلو ولت شارژ شده بود.
 3 تجهیزات مماس بر زمين که در حقیقت "شناور" بودند.
 4) منبع تامين اختلاف پتانسيل كه تصور مي‌شد به علت قطع كليد برق، خاموش است اما در واقع روشن بود.(سوئیچ‌هاي مکانیکی یکی از محتمل‌ترين اجزا براي قطع شدن هستند).
 5) اتصال قوس الکتریکی با ولتاژ بالا از يك منبع تامين اختلاف پتانسيل 100 كيلو‌ولت (با جريان يك آمپر و وجود يك نقطه نوک تیز در سیم‌کشی) به اشياء مماس بر زمين فراتر از يك فوت فاصله.

چند توصيه در هنگام کار با ولتاژ بالا
 1) حذف اشیاء فلزی از قبیل حلقه، جواهر و ساعت قبل از کار کردن با ولتاژ بالا، زيرا اين وسايل بعنوان الكترودهاي بسيار عالي عمل مي‌كنند. یکی از دستان خود را در جیب گذاشته یا پشت سر خود بطور بسته نگه داريد. دقت کنید كه کف زمين حتما خشک باشد (به یاد داشته باشید در بسیاری از تجهیزات از آب استفاده مي‌شود) و حتما کفش لاستیکي داراي كفي بپوشید. همیشه از جايي كه بدن شما در آنجا قرار دارد آگاه باشيد و از تماس با اشیاء مماس بر زمين اجتناب كنيد( براي مثال، يخچال و فریزري كه در آن نزدیکی قرار دارد و احتمالا شما از كنار آن رد مي‌شويد).
2) اتصال كامل كليه سطوح فلزی به زمين مطمئن شويد. در صورت استفاده از دستگاه تستر نئون (قابل دسترس در فروشگاه‌هاي سخت افزار) آن را به زمين متصل كرده و از وجود خروجي در آن قسمت از زمين مطمئن شويد. مرتبا به وضعيت سيم برق تا كمد تجهیزات رسيدگي كنيد (ممکن است لازم باشد مقداري از رنگ را پاك كنيد). به یاد داشته باشید که يك اتصال زمين مناسب اين اطمینان را به شما می‌دهد که فلز متصل به آن نمی‌تواند در ولتاژ بالا باشد و بنابراین دارای ايمني كامل است، اما در صورتيكه شما به آن دست بزنيد می‌تواند از طریق شما باعث جاري شدن جریان به زمین شود. فراموش نکنید که بدن شما دارای ظرفیت خازنی به زمین است، در نتیجه جریان DC  می‌تواند بلافاصله براي شارژ این ظرفیت خازنی، حتی اگر شما به خوبی عایق شده باشيد، جريان يابد. جريان RF (كه می‌توان آن را در صفحات پلاسما پيدا كرد) به طور مداوم می‌تواند از طریق ظرفيت خازني بدن شما به زمین جریان يابد.
 3) از عدم وجود هیچ‌گونه ولتاژي در هر قسمت از دستگاه كه شما با آن کار می‌کنید، مطمئن شويد. هرگز تنها به یک سوئيچ براي كاهش برق منبع تغذيه‌اي ولتاژ بالا اكتفا نکنيد. كليد برق را خاموش كرده و سيم را از پریز دیوار جدا كنيد، يا قطع‌كننده جريان مدار را كاملا به سمت تجهیزات برگردانيد. مطمئن شوید زماني كه شما در حال کار كردن با دستگاه هستيد، هيچ كس به برق دست نمي‌زند. قوانين را بكار ببريد. پس از قطع برق، از "deadsticks" براي كوتاه كردن خازن‌ها و سيم‌هاي برق با ولتاژ بالا استفاده كنيد.
دو نوع "deadstick" وجود دارد. نوعي از آن دارای یک الکترود ساده روي ميله عایق با يك کابل اتصال است (این کابل به يك زمین مناسب وصل می‌شود. هنگام استفاده از این نوع deadstick براي تخلیه خازن، حتما از تخلیه هر دو طرف خازن به زمین مطمئن شويد.
نوع دیگر شامل دو سيم عایق با يك الکترود در انتهاي هر كدام است. الکترودها با يك سيم كوتاه بهم وصل هستند به طوری که مدت کوتاهي می‌توانند بین هر دو نقطه بكار برده شوند. از اتصال هر قسمت خازن به زمین بعد از اینکه شما آنها را با كوتاه كردن انتهايشان از هم تخلیه كرديد، مطمئن شويد.
هنگام کار با منبع تامين اختلاف پتانسيل از چند صد ولت تا بالاتر، می شود به ویژه در مورد جذب عایق آگاه باشيد. این پدیده‌ای است که در آن خازن ظاهرا به طور کامل تخلیه شده،( قبلا جريان برق توسط  deadsticks  قطع شده است) می‌تواند خود بخود با حذف قطع جريان، شارژ شود. روش مناسب استفاده از زمان كوتاهي براي ذخيره‌سازي خازن هنگام کار بر روی سیستم است.
 4). هرگز عایق را سالم و بي‌عيب در نظر نگيريد. بعنوان یک قاعده کلی، اجازه دهيد به 1 میلیون عایق برای هر 100 ولت عايق شدن. این فقط يك تقریب می‌باشد. یاد داشته باشیدکه هیچ نقطه تیزي در سیم‌کشی وجود نداشته باشد برای یک ولتاژ اعمال شده، شدت ميدان الكتريكي با کاهش شعاع انحناء افزایش مي‌يابد، بنابراین ممکن است ضخامت عایقي که قبلا مناسب بود دیگر ایمن نباشد، اگر ترمیم شود و یک نقطه نوک تیز در سیم بريده شده یا قسمت لحیم‌شده رويت شود.
 5) هرگز به تنهایی با ولتاژ بالا کار نکنيد، و هرگز نسبت به ترک كردن آزمایش با ولتاژ بالا بي‌توجهي نكنيد. اگر مجبور به ترك آزمايش براي مدتي هستيد، يك علامت هشداردهنده ولتاژ بالا با چراغ هشدار دهنده در نزدیکی محل آزمايش قرار دهيد.

  6) زمانی که خسته‌ايد و هوشياري كامل را نداريد هرگز با دستگاه ولتاژ بالا کار نکنيد، حتی اگر این به معنی يك تاخیر باشد. اگر حادثه‌اي وجود داشته باشد آزمایش کمی طولانی‌تر به تاخیر خواهد افتاد.

7). احتمالا هر کسي در اینجا CPR را آموزش ديده است. هر کاری را بايد برای اجتناب از نیاز به آن در وهله اول انجام داد. به یاد داشته باشیدکه شما بهترین کسی هستيد که می‌توانيد از خود در زمان کار با ولتاژ بالا یا هر گونه تجهیزات و مواد خطرناک، محافظت كنيد.

رعايت نكات ايمني براي شما و همكارانتان از مسووليت‌هاي شماست.

 

دستورالعمل‌های ایمنی برای ولتاژ بالا و تجهیزات متصل به خطوط برق

تجهیزات مصرفی الکترونیکی مانند تلویزیون، مانیتور کامپیوتر، اجاق‌های مایکروویو و واحدهای فلاش الکترونیکی، از ولتاژهايي استفاده مي‌كنند كه بالقوه کشنده‌اند. اين حتی برای تجهیزات صنعتی مانند لیزر و هر دستگاهي که یا به خطوط برق متصل مي‌شود و يا ولتاژ بالا توليد كرده و از آن استفاده می‌کند، وجود دارد.

به طور معمول این دستگاه‌ها با ايمني كامل برای جلوگیری از تماس اتفاقی بسته مي‌شوند. با اين حال، هنگام يافتن عیب و نقص دستگاه، آزمايش كردن و تنظیم آن و در طی روند تعمير به احتمال زیاد در جعبه باز خواهد شد  یا ممکن است قفل‌هاي ايمني آن شکسته شوند. تجهیزات ساختماني یا اصلاح شده، به رغم كليه اخطارها و توصیه‌ها در موارد مغاير، می‌توانند در این حالت برای مدت زمان طولانی یا به طور نامحدود باقي بمانند.

با توجه به شرایط کلی و وضعيت سلامتي بدن، طيف گسترده‌اي از ولتاژ، جریان و سطوح انرژی وجود دارد که می‌تواند منجر به مرگ شود.

اجاق‌های مایکرویو بويژه از جمله خطرناک‌ترین لوازم خانگی در زمان سرویس كردن مي‌باشند. ولتاژ بالايي تا 5000 ولت یا بیشتر (با جريان زياد) وجود داردكه این بسيار کشنده است.

در تلویزیون و مانیتور‌ها ممکن است ولتاژي تا 35 کیلوولت در خازن CRT ذخيره شود، اما جريان كم و در حدود چند ميلي‌آمپر است. با این حال، خازن CRT می‌تواند يك شارژ مزاحم را برای مدت طولانی در خود نگه دارد. علاوه بر این، بخشی از مدار تلویزیون و مانیتور و همچنین دستگاه‌های دیگری که دوشاخه‌شان  به پریز متصل است، به خطوط برق اتصال مي‌يابند و این بسته به جريان زيادي كه وجود دارد بسيار خطرناک‌تر از ولتاژ بالاست؛ و چند صد ولت می‌تواند كشنده باشد، همانطور كه 35 كيلو‌ولت باعث مرگ مي‌شود.

واحد الکترونیکی فلاش و لامپ‌هاي بارق، و لیزرهای پالسی كه داراي خازن‌هاي بزرگ ذخیره سازی انرژی هستند می‌توانند مدتها بعد از قطع جريان برق به تنهایی يك شارژ کشنده ارسال كنند. این امر تا حدی در موارد جزيي مانند دوربین‌هاي جیبی یکبار مصرف فلاش‌دار كه فقط از يک باتری كوچك 5/1 ولتي برق مي‌گيرد، نيز بكار مي‌رود. طراحی اين دوربين‌ها هیچ دريچه‌اي وجود ندارد و فلش بدون خالي كردن باتری برای استفاده آماده است.

حتی برخی از قسمت‌های دستگاه‌های ظاهرا بی‌خطر مانند سیستم‌های VCR و پخش‌كننده‌هاي CD  و یا جاروبرقی و توسترها مي‌تواند خطرناک باشد (هر چند قسمت‌هاي آزاد آنها ممکن است عایق‌بندي یا حفاظت شده باشد اما نمي‌توان روي آن حساب كرد).

این اطلاعات همچنین هنگام کار روی ولتاژ بالا یا دیگر دستگاه‌هايی كه به خطوط برق متصل شده‌اند مانند سيم‌پيچ تسلا، نردبان جاكوب، صفحات پلاسما، لیزر گيگاواتي، ژنراتورهاي جوششی سرد و گرم، سيكلوترون‌ها و دیگر شتاب‌دهنده‌هاي ذرات، بكار مي‌رود.

 

دستورالعمل‌های ایمنی

دستورالعمل‌هايي كه در زير آمده است براي حفاظت از خطرات بالقوه مرگبار شوک الکتریکی و همچنین آسیب‌هاي تصادفی ناشي از تجهیزات مي‌باشد.

توجه داشته باشید که خطر نه تنها در بدن كه يك رسانا براي عبور جريان برق است، به ویژه از طریق قلب، ايجاد مي‌شود بلكه هرگونه انقباض غیرارادی ماهیچه‌ای ناشي از یک شوک الكتريكي، در حالی که شاید بخودي خود بی‌خطر باشد، ممکن است منجر به خسارت‌های ناخواسته گردد. به احتمال زیاد نقاط وگوشه‌های تیزي در ابزاري مانند پوشش‌صفحات فلزي مهر شده و لبه‌هاي برش‌خورده سيم در قسمت لحیم‌كاري شده تابلوهای سیم‌کشی وجود دارد. علاوه بر این، ممکن است لنزهای رفلاکس آیینه‌ای در تماس با دیگر قطعات الکتریکی آزاد قرار گرفته و متاسفانه عواقب ناخوشايندي را در برداشته باشند.

هدف از این مجموعه دستورالعمل‌ها ترساندن شما نيست، بلکه آگاه كردن شما از اقدامات احتیاطی مناسب مي‌باشد. تعمیر تلویزیون، مانیتور، اجاق‌های مایکروویو، و دیگر تجهیزات مصرفي و صنعتی می‌تواند مفيد و مقرون به صرفه باشد، فقط بايد از ايمني اين وسايل مطمئن باشيد.

 • هرگز به تنهایی کار نکنيد، چرا كه در شرایط اضطراری حضور شخص دیگري ممکن است ضروری باشد.

 • وقتي در كنار سیستم ولتاژ بالا يا دستگاه‌هاي متصل به برق قرار داريد، همیشه یک دست را در جیب خود نگه دارید.

 • کفش‌هاي پارچه‌اي يا كفش‌هاي با كف لاستیکي بپوشید. کف عایق شده بهتر از كف فلزي یا عريان است، اما این مسئله ممکن است خارج از کنترل شما باشد. يك زير‌انداز لاستیکي جایگزین قابل قبولي است اما فرش، مهم نیست که چه ضخامتي دارد، ممکن است عایق خوبي نباشد.

 • از عینک‌هاي لنزدار پلاستیکی بزرگ يا عینک‌هاي حفاظ‌دار براي حفاظت از چشمان خود استفاده كنيد.

 • هرگز از جواهر یا لوازم ديگري که مي‌توانند به طور تصادفی به مدار متصل شده و جريان را هدايت كنند، استفاده نكنيد.

 • محل کار خود را حتي‌الامكان از زمين كه ممکن است به طور تصادفی با آن تماس داشته باشيد، دور كنيد.

 • يك خاموش‌کننده آتش را در محلي كه مسدود نباشد، در حالت آماده‌باش قرار دهيد.  

 • هنگام تمیز کردن گرد و غبار داخل تجهیزات الکترونیکی و لوازم خانگی، بويژه تلویزیون، مانیتور،  جاروبرقی و غيره از ماسک استفاده كنيد.

 • تجهیزات خود را بشناسيد: ممکن است در تلویزیون و مانیتور از شاسی‌هاي فلزی به عنوان بازگشت جريان به زمین استفاده شود. ممکن است شاسی الکتریکی منطبق با ارت خطوط برق AC آزاد بماند. در اجاق‌های مایکروويو از شاسی به عنوان بازگشت به زمین برای ولتاژ بالا استفاده مي‌شود. بعلاوه، تصور نكنيد که شاسی پايه مناسبي برای تجهیزات آزمايشي شماست.

 • اگر نياز به حذف صفحات مدار از پايه آنها داريد، يك ماده عایق بین صفحات و هر آنچه که ممکن است جريان برق را کوتاه كند، قرار داده  وآنها را با رشته یا نوار الکتریکی در جای خود نگه دارید. آنها را با میله‌های عایق( پلاستیکی یا چوبي) پشتيباني كنيد.

 • اگر نياز به آزمايش و بررسي دقيق، لحیم‌کاری، یا تماس با مدار با برق خاموش داريد، خازن‌هاي منبع تامين اختلاف پتانسيل را با يك مقاومت 500-100  اهم / ولت تخليه كنيد(براي مثال، برای خازن 200 ولت، از مقاومت 20 كيلو‌اهم تا 100كيلو اهم استفاده كنيد). در تلویزیون یا مانیتور، اگر در حال حذف اتصال ولتاژ بالا به خازن CRT هستيد (به عنوان مثال برای جایگزینی ترانسفورماتور flyback)، ابتدا بايد تماس با CRT را (در زير قسمت عایق‌شده در انتهاي سیم كلفت قرمز رنگ) از بين ببريد. از یک مقاومت 1 M اهم تا 10M اهم در انتهای يك ميله عایق يا پروب ولتاژ بالا استفاده كنيد. قاب فلزی که خارج از CRT قرار دارد را تخلیه الكتريكي كنيد.

 • برای تلویزیون و مانیتور، خطر اضافی تركيدگي CRT از داخل وجود دارد. مراقبت باشيد كه پوشش CRT  را با ابزار خود محكم نبنديد. تركيدگي از داخل خرده شیشه‌ها را با شدت زياد به اطراف پخش خواهد كرد.  بنابراين هميشه از عينك براي حفاظت از چشمان خود استفاده كنيد.

 • هنگام قطع و وصل هر آزمايشي بايد تجهیزات را از برق بكشيد. از سیم‌هاي برش يا سيم‌هاي موقتي لحیم برای رسیدن به نقاط محدود يا نقاطي كه دسترسی به آنها مشكل است، استفاده کنيد.

 • بسیاری از آزمايش‌ها را تا حد امکان با منبع برق خاموش و تجهیزات از برق كشيده شده، انجام دهيد. به عنوان مثال مي‌توان نیمه‌رساناهاي موجود در منبع تامين اختلاف پتانسيل تلویزیون یا مانیتور را با يك اهم‌سنج برای مدارهای کوتاه آزمایش کرد.

 • در صورت وجود تماس با مدار متصل به برق، از  يك ترانسفورماتور عايق استفاده كنيد. يك (ترانسفورماتور خودكار متغیر) ترانسفورماتور عايق نمی‌باشد. گرچه ترکیب Variac و ترانسفورماتور عايق، مزایای ایمنی را در بر‌دارد.

 • استفاده از يك دريچه محافظ GFCI (قطع کننده مدار نقص زمین)  ایده خوبی است اما ممکن است شما را از شوک ناشي از نقاط موجود در تلویزیون یا مانیتور متصل به برق یا از ولتاژ بالاي يك اجاق مایکروویو، به عنوان مثال محافظت نكند (با این حال توجه داشته باشید ممکن است GFCI هنگام روشن بودن برق يا در زمان‌های دیگر بسته به مسیرهای نشتي باعث مزاحمت شود. GFCI همچنين يك دستگاه فعال نسبتا پیچیده است که ممکن است بر خلاف ماهيت تاثيرپذير يك ترانسفورماتور عايق، برای اشتباهات تکراري طراحی نشده باشد. مدار شکن يا قطع‌كننده فیوز براي هرگونه محافظت از شما یا در بسیاری از موارد، تجهیزات شما بسیار آهسته و غيرحساس عمل مي‌كند. با این حال، این دستگاه‌ها ممکن است از سيم پروب ( scope probe ground) كه شما به طور اتفاقي به آن دست زده‌ايد، محافظت كند.

 • هنگام دست زدن به اجزای حساس استاتیک، بكار بردن يك مچ‌بند ضداستاتیک توصیه می‌شود. با این حال باید از مواد بسيار مقاوم كه مسير مقاومي(بیشتر از 100  كيلواهم) بين شما و شاسی ايجاد مي‌كند،  ساخته شده باشد. هرگز از رساناهاي فلزی استفاده نكنيد، چراكه بدن شما يك مسير عالی براي عبور جريان به زمین بوده و حتي خطر قطع دست از ناحيه مچ هنگام تماس اتفاقي با منبع تغذيه‌اي 1000 آمپري وجود دارد.

 • هنگامي كه خسته‌ايد لوازم برقي را تعمير نكنيد، زيرا در اين نه تنها بی‌دقت‌تر می‌شويد، بلكه ابزار تشخیصی شما نيز در ظرفیت کامل خود عمل نخواهد كرد.

در نهایت، هرگز چیزی را بدون چک کردن آن برای خود قبول نكنيد.از ميان‌برها استفاده نكنيد.

تست‌های ایمنی برای نشت جریان در تجهیزات تعمیر شده

تست كردن بعد هر تعميري جهت اطمینان از اينکه هیچ بخش قابل دسترس در تجهیزات جريان كوتاهي را در سيم داغ  یا نقطه آزاد در منبع تامين اختلاف پتانسيل ايجاد نكرده باشد، لازم و ضروری است. علاوه بر سيم‌كشي نادرست، این امر می تواند ناشي از یک بخش معيوب، محل لحیم‌کاری شده یا عایق سیم پيچ‌خورده باشد.

دو مجموعه تست وجود دارد:

 • نشت ‌DC: برای اندازه‌گیری مقاومت بین دوشاخه‌هاي داغ و بدون جريان برق پریز ديوار با تمامی قسمت‌های فلزی تجهيزات از جمله دكمه‌هاي فلزي، پوشش و حفاظ رابط‌ها، اتصالات آنتن VHF و UHF  و غیره از يك مولتي‌متر در بالاترین محدوده مقادير اهم استفاده كنيد. اين مقاومت نبايد از يك مگااهم كمتر باشد.

 • نشت AC : از يك مقاومت 5/1 كيلواهم 10 وات به موازات يك خازن 15/0 ميكروفاراد 150 ولتي كه به عنوان يك بار عمل می‌کند، استفاده كنيد. اين ترکیب را بین پروب‌های مولتي‌متر متصل كنيد. با تجهیزات تغذيه شده  چک كنيد بین یک ارت شناخته شده و هر قسمت فلزي از تجهیزات را همانطور که در بالا آمده است.

هشدار: مراقب باشيد تا وقتي ثابت نشده كه نشتي قابل قبول است، به چيزي دست نزنيد.

پتانسیل اندازه‌گیری شده برای هر سطح فلزي نبايد از 75/0 ولت تجاوز كند كه اين با حداکثر جریان نشت (5/0 میلی آمپر) مطابقت دارد.

توجه: بايد از يك مولتي‌متر دقيق برای این تست استفاده كرد، بويژه در جاييكه تجهیزات از يك منبع تامين اختلاف پتانسيل switchmode استفاده می‌کنند که ممکن است منجر به غیرسینوسی شدن جريان نشتي گردد.

اگر هر يك از این تست‌ها براي تجهیزات جواب نداد، بايد قبل از بكارگيري در سرويس بدنبال يافتن عيب و ايراد و تصحيح آن باشيد(حتی اگر شما این کار را در قوانین خود انجام مي‌دهيد).

چک کردن قلاب سيم‌هاي داغ و بدون جريان و سیم‌هاي متصل به زمین ومتصل به برق AC نيز باید به روش استاندارد باشد. بر خلاف مدارهای منطقی، رنگ سیاه يك رنگ استاندارد در سیم‌کشی برق روي زمین نيست.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: