علائم ایمنی از چپ برانید

علائم ایمنی از چپ برانید
کد کالا: 102-900

نام محصول علائم ایمنی :  علائم ایمنی از چپ برانید

کد کالا علائم ایمنی :  900-102

*  در صورت درخواست سایز سفارشی تابلو ایمنی برای شما مشتریان عزیز تولید خواهد شد.

*  امکان اضافه شدن لوگو شرکت در گوشه کار بصورت رایگان امکان پذیر می باشد.

*  قبل از تولید طرح هایی نهایی چاپ برای شما ارسال خواهد شد.

مطالب مرتبط :

این تابلو به منظور اطلاع رسانی جهت هدایت به سمت چپ مسیرمی باشد.

احتمالا درباره فرق داشتن جهت رانندگی در انگلیس شنیده اید. باید بگوییم که این تنها تفاوت رانندگی در انگلیس با سایر کشورها نیست. اگر وقت سفارت انگلیس گرفته اید و قصد عزیمت به این کشور را دارید و می خواهید خودرویی کرایه کنید بد نیست با این تفاوت ها و برخی از قوانین، جریمه ها و وضعیت گواهینامه در این کشور آشنا شوید.

جهت رانندگی در انگلیس

در ابتدای کار سراغ معروف ترین تفاوت رانندگی در انگلیس برویم. بله باید از سمت چپ برانید. این موضوع می تواند برای افرادی که عادت به رانندگی از سمت راست دارند سخت و گیج کننده باشد و احتمالا بهتر است چند روز اول را در جاده های کم تردد تمرین کنید تا بتوانید به وضعیت موجود عادت کنید.

سرعت مجاز در بزرگراه های انگلیس

سرعت مجاز در بزرگ راه های انگلیس چیزی در حدود 113 کیلومتر (70 مایل) می باشد. در جاده های معمولی سرعت مجاز معمولا بین چهل تا پنجاه مایل بر ساعت خواهد بود. این سرعت در روستاها و شهرها چیزی حدود 48 کیلومتر (30 مایل) است. توجه داشته باشید که وضعیت تخلفات رانندگی در انگلیس بسیار جدی می باشد و علاوه بر دوربین های کنترلی بسیار زیاد، جریمه های سنگینی هم وجود دارد.

علائم رانندگی

خوشبختانه در این مورد شاهد تغییرات و تفاوت های انگلیسی نیستیم و اگر با تابلوهای استاندارد آشنا باشید، مشکلی با رانندگی در انگلیس نخواهید داشت.

اهمیت کمربند ایمنی در انگلیس

بستن کمربند حین رانندگی در انگلیس بسیار مهم است. تا آنجایی که اگر پلیس بدون کمربند شما را ببیند می تواند تا 500 پوند جریمه کند. این رقم سنگین نشان از اهمیت این موضوع در انگلیس دارد. فرقی نمی کند در حال راندن در وسط شهر باشید یا در اتوبان، بهرحال باید کمربند خود را ببندید.

گوشی ممنوع

طبیعتا مانند هر کشور دیگری استفاده از تلفن همراه حین رانندگی در انگلیس ممنوع است. همانطور پیش از این گفتیم جریمه های سنگینی برای استفاده از موبایل حین رانندگی درنظر گرفته شده است. جالب است بدانید حتی استفاده از هندسفری حین رانندگی هم در بسیاری از نقاط انگلیس ممنوع است. البته در برخی موارد و جاها این امکان وجود دارد که از هندسفری استفاده کنید.

عوارض رانندگی در انگلیس

از سخت گیری ها که بگذریم نکات مثبت و لذت بخشی هم برای رانندگی در انگلیس وجود دارد. فقط 23 جاده در بریتانیا عوارض دارند. 22 جاده در انگلیس و یک جاده در ولز عوارضی دارند و در اسکاتلند و ایرلند شمالی برای رانندگی هیچ عوارضی پرداخت نخواهید کرد. هزینه عوارض با توجه به جاده و نوع خودرو فرق خواهد داشت.

پارک کردن در خیابان های انگلیس

اگر تابلوی پارک ممنوع وجود نداشته باشید می توانید در همه خیابان های انگلیس پارک کنید.

رانندگی در انگلیس و باران

باید به این موضوع عادت کنید. باران زیادی در انگلیس می بارد و شما باید همیشه آمادگی لازم برای این شرایط را داشته باشید. جالب است بدانید علارغم باران زیاد به ندرت پیش می آید که در انگلیس برف ببارد. همچنین در صورت بارش برف هم با بارش سنگینی مواجه نخواهید بود.

جریمه های رانندگی در انگلیس

چندین بار به جریمه های سنگین انگلیس اشاره کردیم بد نیست با مبالغ آنها هم آشنا شویم تا جدیت موضوع بیشتر روشن شود. رانندگی خطرناک در انگلیس می تواند منجر به باطل شدن گواهینامه و عدم اجازه رانندگی تا یک سال شود. همچنین می تواند جریمه ای تا 5000 پوند برایتان داشته باشد. اگر از چراغ قرمز عبور کنید 100 پوند جریمه خواهید شد. نبستن کمربند ایمنی هم 500 پوند جریمه به همراه دارد. اگر از سرعت مجاز فراتر بروید 100 پوند خرج روی دست خود خواهید گذاشت. بیمه نداشتن 300 پوند، پرتاب زباله به بیرون از خودرو 400 پوند و استفاده از موبایل 200 پوند جریمه دارد.

گرفتن گواهینامه در انگلستان

برای گرفتن گواهینامه رانندگی در انگلیس باید به سن 18 سالگی رسیده باشید و سلامت بینایی، عقلی و هوشیاری را داشته باشید. همچنین قدتان باید بالای 149 سانتی متر باشد. به جز این موارد پرداخت هزینه حدودا 450 پوندی کلاس های رانندگی و مدارک لازم مثل عکس و و غیره لازم خواهد بود.

گواهینامه موقت

کسانی که در حال گذراندن کلاس های رانندگی هستند می توانند با گواهینامه موقت رانندگی کنند. البته باید یک شخص بالای 21 سال با سابقه حداقل 3 سال رانندگی در کنارشان حضور داشته باشد.

خرید خودرو در انگلیس

شاید حرف های بسیار خوبی درباره خرید خودرو در اروپا و مخصوصا آلمان شنیده باشید. برای مثال در آلمان می توان بدون پرداخت حتی 1 یورو اتومبیلی از دم قسط خریداری کرد که سود بسیار کمی نیز دارد. در انگلیس وضعیت این چنین نیست. اگر بخواهید خودرویی را به طور کامل قسطی بخرید شرایط بسیار سختی پیش رویتان قرار داده می شود. در عوض قیمت خودروها منطقی بوده و چندان گران نمی شود. به این ترتیب می توانید با برنامه ریزی مناسب یک خودرو با کیفیت را خریداری نمایید.

اجاره خودرو در انگلیس

اگر برای تعطیلات راهی انگلستان شده اید، در همان فرودگاه هم با شرکت هایی که خودرو اجاره می دهند مواجه خواهید شد. قیمت های این شرکت ها یکسان نیست و بعضا پیشنهادات ویژه ای نیز وجود دارد. همچنین مدارکی که برای اجاره خودرو امضا می کنید را با دقت بخوانید تا هزینه های اضافی را بیابید. به این ترتیب هنگام پس دادن خودرو شگفت زده نخواهید شد و رانندگی در انگلیس به کامتان تلخ نخواهد شد.

رانندگی در لندن

در صورتی که قصد دارید از لندن دیدن کنید باید با قوانین آشنا باشید. منطقه ای در لندن مانند طرح ترافیک ما وجود دارد که در صورتی که بخواهید در آنجا برانید باید هزینه پرداخت کنید. این محدودیت دوشنبه تا جمعه بین ساعت 7 صبح تا 6 عصر وجود دارد و هزینه پرداختی 111.50 پوند است. درباره پارک کردن خودرو در خیابان ها حتما به تابلوها توجه کنید. ممکن است بخواهید ماشین را جایی بگذارید و از مترو استفاده کنید. پارکینگ های زیر دسترسی خوبی به مترو دارند:

  • کوئینزوی
  • نایتسبریج
  • پیملیکوچوب سنت جان
  • پل برج
  • کلیسای استری

در نهایت رانندگی در انگلستان بسیار لذت بخش است. طبیعت و منظره های زیبای شهری چشم نوازند و می توانید با آگاهی از قوانین و شرایط لحظات خوبی را پشت فرمان تجربه کنید.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: