علائم ایمنی راهنمای سیلندر گاز صنعتی

علائم ایمنی راهنمای سیلندر گاز صنعتی
کد کالا: 2038

نام محصول علائم ایمنی :  علائم ایمنی راهنمای سیلندر گاز صنعتی

کد کالا علائم ایمنی :  2038

*  در صورت درخواست سایز سفارشی تابلو ایمنی برای شما مشتریان عزیز تولید خواهد شد.

*  امکان اضافه شدن لوگو شرکت در گوشه کار بصورت رایگان امکان پذیر می باشد.

*  قبل از تولید طرح هایی نهایی چاپ برای شما ارسال خواهد شد.

مطالب مرتبط

گاز صنعتی چیست:

کلیه فرآیندهای تولیدی در صنایع مختلف نیازمند اکسیژن، نیتروژن، آرگون، دی اکسید کربن، استیلن، هیدروژن، هلیوم و طیف گسترده ای از مخلوط های گازی می باشند. این محصولات پر مصرف گازهای صنعتی می نامیم. این محصولات در مقیاس بسیار وسیع تولید می شوند و به اندازه آب و برق برای خیلی از صنایع دارای اهمیت داشته و جز موارد کلیدی در تولید محصول نهایی صنایع گوناگون می باشند.

گاز صنعتی چگونه تولید می شود:

اکسیژن، نیتروژن، آرگون، زنون وکریپتون از همین هوایی که تنفس می کنیم فراوری می شوند. دی اکسید کربن عموما از خروجی فرآیندهای صنعتی تهیه و خالص سازی می شود. در برخی موارد دی اکسید کربن از منابع زیر زمینی نیز تولید می گردد. هیدروژن  و استیلن نیز محصول فرآیند های شیمیایی هستند. هلیوم نیز از منابع زیر زمینی فرآوری می شود.

 

هوای چیست: 

در واقع هوایی که ما به طور کلی به آن اشاره میکنیم، مخلوطی از گازهای مختلف است که جو را در اطراف سیاره ما تشکیل می دهد. به صورت کلی هوا شامل نیتروژن و اکسیژن است، به علاوه مقدار کمی از آرگون و ردپای گازهای دیگر.

 

گاز صنعتی چگونه از هوا تولید می شود:

به منظور تولید این گازها، از واحدهای جداسازی هوا استفاده می شود که ارتفاع آنها 60 متر یا بیشتر می باشد. در داخل این سیستم های جداسازی فرآیند فیزیکی اتفاق می افتد که هوا را به اجزاء تشکیل دهنده آن جدا می کند. این فرایند، که همچنین به عنوان اصلاح کم دما (low-temperature rectification) نیز شناخته می شود، اساسا به این صورت عمل می کند:

  • هوا وارد برج می شود.
  • هوای ورودی فیلتر شده و فشار آن به 6 بار می رسد.
  • سرد سازی اولیه صورت می گیرد.
  • هوا خشک می شود و تمامی دی اکسید کربن موجود در آن توسط فیلتر های مولوکولارسیو از بین می روند.
  • هوا تا 175- سانتیگراد سرد شده و در مبدل اصلی مایع می شود.
  • در این مرحله اکسیژن و نیتروژن جدا سازی می شوند.
  • در مرحله بعدی آرگون جداسازی می شود.
  • محصولات جداسازی شده، در مخازن کرایوژنیک ذخیره سازی می شوند.

محصولات چگونه به دست مشتریان می رسند:

در مقیاس های کوچک محصولات در سیلندرهای گاز به صورت فشرده ذخیرسازی می شوند. زمانی که مشتریان نیازمند حجم بیشتری از این محصولات باشند می بایست این محصولات را درون کارخانه های خود در مخازن کرایوژنیک ذخیر کنند. این مخازن برای گازهای اکسیژن، نیتروژن، آرگون و دی اکسید کربن قابل استفاده می باشند. محصولات مایع توسط ناوگان محل مختص میعانات گازی به مشتریان تحویل می گردد. صنایع همچون فولاد و صنایع شیمیایی بیشترین میزان مصرف را در این رابطه دارا می باشند. برخی مواقع این صنایع در کنار کارخانه های تولید میعانات گازی ساخته می شوند و میعانات گازی توسط خطوط لوله به این کارخانه ها ارائه می گردد.

چه صنایعی به گاز صنعتی نیاز دارند:

گاز صنعتی در موارد گوناگون، با خلوص های متفاوت به صورت عمده مورد مصرف قرار می گیرند از جمله محصولاتی با خلوص مختص مصارف غذایی و پزشکی. گاز صنعتی می تواند پروسه های تولید را ایمن تر و مقرون به صرفه تر کرده و کیفیت محصول را بهبود بخشد. آنها اغلب به حفاظت از محیط زیست کمک می کنند. بعضی از فرآیند ها و برنامه های تولیدی بدون فرایند های شیمیایی گازها غیر قابل تصور خواهند بود. بخش های اصلی مصرف کننده گاز صنعتی شامل صنعت خودرو، صنعت فولاد، مهندسی محیط زیست، غذا و نوشیدنی، ساخت و ساز، متالورژی، شیشه و سرامیک، پزشکی و داروسازی، صنایع شیمیایی و تحقیق و توسعه می باشد.

نوشتن نظر

نام شما:


نظر شما: توجه : HTML ترجمه نمی شود!

رتبه: بد           خوب

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمایید: